رایزنی وزیران خارجه اروپایی و آمریکا در مورد برجام

جهان
رایزنی وزیران خارجه اروپایی و آمریکا در مورد برجام

ایرنا نوشت:وزیران امور خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در نشستی مجازی طی روز پنج‌شنبه در مورد آخرین تحولات توافق هسته‌ای با ایران رایزنی می‌کنند.

در خصوص اختلافات هسته ای با ایران «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان روز پنجشنبه برای گفتگو با همکاران فرانسوی و انگلیسی خود به پاریس سفر می کند.

خبرگزاری فرانسه امروز (چهارشنبه) به نقل از وزارت امور خارجه آلمان در برلین اعلام کرد که تبادل نظر مجازی در این باره با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده انجام خواهد شد. ایران پیش از این اعلام کرده که از سه شنبه آینده دسترسی بازرسان هسته ای بین المللی به برخی از تاسیسات هسته ای خود را محدود می کند.

اروپایی ها در حال حاضر در حال مذاکره با واشنگتن برای بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای با تهران هستند که این کشور در سال ۲۰۱۸ تحت زمامداری دونالد ترامپ به شکل یک جانبه از آن خارج شده است. با این حال این رایزنی ها تا کنون بی نتیجه بوده است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه ایالات متحده و ایران در مورد اینکه چه کسی باید اولین قدم را برای نجات توافق هسته ای بردارد ، اختلاف نظر دارند. تهران نیز یک سال پس از خروج ایالات متحده از پیمان به تدریج از تعهدات خود خارج شده است.

نگرانی دیگری نیز این است که تهران می خواهد دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای به برخی از امکانات خود را از ۲۳ فوریه (پنجم اسفند) محدود کند.

به منظور جلوگیری از پایان این کنترل ها «رافائل گروسی» رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد شنبه آینده به تهران سفر کند. کاظم غریب آبادی ، سفیر ایران در آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، روز چهارشنبه در توییتر نوشت که گروسی به پایتخت ایران سفر می کند تا گفتگوهای فنی با مقامات هسته ای در مورد ادامه همکاری با توجه به اقدامات جدید را انجام دهد. گروسی قبلاً در بازرسی های انجام شده در آگوست سال ۲۰۲۰ موفق به توافق با ایران شده بود.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خبر تازه آمریکا درباره برجام خبر تازه آمریکا درباره برجام
جهان
فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح تاکید کرد که واشنگتن با همکاری متحدانش به دنبال طولانی تر کردن و تقویت مفاد برجام است. «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح گفت: ایالات متحده متعهد است که ایران هرگز به…...
چه کسی به سعودی‌ها سلاح می‌فروشد؟ چه کسی به سعودی‌ها سلاح می‌فروشد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | «احمد بن عبدالعزیز العوهلی» رئیس سازمان کل صنایع نظامی عربستان سعودی روز شنبه گفت که این کشور به عنوان بخشی از برنامه‌های بلند پروازانه خود برای تقویت هزینه‌های نظامی داخلی، در دهه آینده بیش از ۲۰میلیارد دلار در صنعت نظامی خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این برنامه…...
کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد
جهان
ایسنا: جمهوری کوزوو امروز، دوشنبه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ساخت سفارتش در قدس اشغالی را اعلام کرد و دو طرف توافقنامه برقراری روابط دیپلماتیک را امضا کردند. به نقل از سایت النشره، مراسم امضای برقراری روابط دیپلماتیک به صورت مجازی با مشارکت گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم…...

پاسخ دهید