راه رفتن آرام، مغز و بدن را پیر می‌کند

سلامت و زندگی
راه رفتن آرام، مغز و بدن را پیر می‌کند

محققان دانشگاه دوک واقع در کارولینای شمالی آمریکا دریافتند سرعت راه رفتن افراد در سن ۴۵ سالگی شاخص مناسبی برای ارزیابی پیری مغز و بدن آن‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، اطلاعات مورد استفاده در این تحقیقات از یک مطالعه بلند مدت با مشارکت نزدیک به هزار نفر انجام گرفت که همگی در یک سال در نیوزیلند به دنیا آمده بودند.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، در این مطالعه تمام زندگی داوطلبان مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت و وضعیت سلامت آن‌ها به ویژه در دو سال اخیر که منتهی به ۴۵ سالگی این افراد بوده است، به دقت تحت بررسی قرار گرفت.

در ارزیابی‌های اخیر داوطلبان با استفاده از MRI مشخص شد افرادی که با سرعت کمتری راه می‌روند، حجم مغز کمتری دارند، قشر مغز آن‌ها نازک‌تر است، سطح مغز کمتری دارند، ضایعات ناشی از بیماری رگ‌های کوچک مغزی در آن‌ها بیشتر است و در مجموع مغز پیرتری دارند.علاوه بر این در ارزیابی دیگری که توسط ۸ ناظر با ارزیابی تصاویر مربوط به چهره داوطلبان انجام گرفت مشخص شد افرادی که با سرعت کمتری راه می‌روند، چهره پیرتری دارند.

بر اساس این تحقیقات سرعت پیر شدن مغز افرادی که با سرعت کمتری راه می‌روند، بالاتر از سایرین است و وضعیت سلامت ریه‌ها، دندان‌ها و سیستم ایمنی بدن آن‌ها در مقایسه با افرادی که با سرعت بیشتری راه می‌روند، بدتر است.به گفته محققان با استفاده از آزمایشات عصبی شناختی در سن سه سالگی و امتیازات به دست آمده در رابطه با IQ، درک زبان، تحمل خستگی، توانایی‌های حرکتی و کنترل احساسات می‌توان سرعت راه رفتن افراد را در سن ۴۵ سالگی پیش‌بینی کرد.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است.

بازدید اپلیکیشن 81 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بوی بد پا و گزینه‌هایی برای پیشگیری از آن بوی بد پا و گزینه‌هایی برای پیشگیری از آن
سلامت و زندگی
به گزارش عصر ایران به نقل از "استپ تو هلث"، بوی بد پا که در دنیای پزشکی به نام بروم‌هیدروز شناخته می شود، مشکلی بسیار شایع است که به طور معمول در نتیجه رشد باکتری ها روی پوست رخ می دهد. اگرچه بوی بد پا اغلب با بهداشت ضعیف مرتبط…...
ببینید | کودکانی که قربانی کرونا شدند ببینید | کودکانی که قربانی کرونا شدند
سلامت و زندگی
گزارشی از شیوع ویروس کرونا در کودکان را ببینید....
شرح بلایی که کرونا سر بیمار می‌آورد در ۳۰ثانیه شرح بلایی که کرونا سر بیمار می‌آورد در ۳۰ثانیه
سلامت و زندگی
همزمان با افزایش دوباره مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا، معاون وزیر بهداشت تلاش می‌کند در ۳۰ثانیه توضیح دهد چه اتفاقات ترسناکی در انتظار فرد مبتلایی است که کارش به ICU کشیده می‌شود...

پاسخ دهید