رئیس سازمان غذا و دارو: نگران نباشید، شیر بخورید

سلامت و زندگی
رئیس سازمان غذا و دارو: نگران نباشید، شیر بخورید

ایسنا: دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به مباحثی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در شیر، گفت: مردم مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو در این زمینه نظارت‌های لازم و کافی را بر فرآیند تولید شیر و شرکت‌های پاستوریزه‌سازی شیر انجام می‌دهد؛ به‌طوری که قبل از تولید، در حین تولید، بعد از تولید و در زمان خروج و هم در زمان توزیع شیر در بازار مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرد و اعداد و ارقامی که طی این چند روز برای وجود آفلاتوکسین در شیر اعلام شده است، اصلا صحت ندارد.

وی با بیان اینکه استاندارد ما برای آفلاتوکسین شیر ۰.۱ میکروگرمپِرکیلوگرم است، افزود: این درحالیست که استانداردهای آمریکا در این زمینه بسیار بالاتر از ما است، اما استانداردهای اروپایی هم پایین‌تر از این عدد است. استاندارد ما چیزی بین این دو استاندارد است.

شانه‌ساز با بیان اینکه مردم نگران سلامت شیر نباشند و حتما شیر مصرف کنند، تاکید کرد: مردم حتما باید خوردن شیر را در برنامه غذایی‌شان قرار دهند؛ چراکه خطر شیر نخوردن بسیار بسیار بیشتر از آفلاتوکسین است.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مشاجره یک میلیارد یورویی بانک مرکزی و وارد‌کنندگان دارو مشاجره یک میلیارد یورویی بانک مرکزی و وارد‌کنندگان دارو
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | بانک مرکزی وارد‌کنندگان دارورا متهم‌ کرده‌ که‌ سرنوشت یک میلیارد یورو ارز دولتی را مشخص نکرده اند قوه قضائیه هم وارد ماجرا شده است . وزارت بهداشت و وارد‌کنندگان دارو این اتهامات را رد کرده اند. روز چهارشنبه یک نامه شوک‌کننده از رئیس سازمان غذا و…...

پاسخ دهید