دو خبر توییتری درباره روند مذاکرات وین

سیاسی
دو خبر توییتری درباره روند مذاکرات وین

هیچ خبر رسمی در مورد مذاکرات وین منتشر نشده است اما پس از چند وقت انتشار شایعات مثبت و طولانی شدن روند مذاکرات، به‌نظر می‌رسد بازی دست آنهایی افتاده که حدس و گمان بد می‌زنند و منفی‌بافی می‌کنند.

یخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی که در وین مستقر است امروز در صفحه توییتر خود نوشت: با تعجب نظرات برخی تحلیلگران را می خوانم که مدعی هستند مذاکرات وین درباره برجام در حال فروپاشی است. این خیال خام کسانی است که بر ضد تلاش ها در راستای تقویت مقررات عدم اشاعه تسلیحاتی مبتنی بر معاهده ان. پی. تی هستند. در دنیای واقعی این مذاکرت در حال پیشرفت است.

همزمان با آقای اولیانوف که وقت زیادی در توییتر صرف می‌کند و به مذاکرات ایران هم علاقمند است، امروز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست جی هفت بر لزوم اجرایی شدن برجام و بازگشت آمریکا به این توافق تاکید کرد. جوزپ بورل در توییتر خود نوشت: خوشحالم که امروز برای نشست وزرای جی هفت انگلیس در لندن حضور داشتم که با موضوعات مهمی از جمله ایران و کره شمالی شروع شد. به عنوان هماهنگ کننده برجام، بر ضرورت استفاده از فرصت پیش رفتن به سمت بازگشت آمریکا به برجام و اجرایی شدن کامل توافق هسته ای تاکید کردم.

اگر بخواهیم اخبار رسمی در مورد مذاکرات وین را جمع‌بندی کنیم باید بگوییم؛ مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دو جانبه تهران – واشنگتن به توافق هسته ای در وین برقرار بوده است. در این مذاکرات روند لغو تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته ای آن به حالت اولیه مورد بررسی قرار می گیرد. دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های متعددی را افزون بر بازگردانی تحریم های پیشین علیه ایران اعمال کرد.

ایران خواستار لغو تمامی این تحریم ها و راستی آزمایی آن برای بازگشت به اجرای کامل تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته‌ای است که در واکنش به خروج آمریکا از توافق و متحمل شدن تحریم ها آنها را در یک سال و نیم گذشته کاهش داده بود.

بازدید اپلیکیشن 53 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خلاصه نشست خبری امروز سردار سعید محمد خلاصه نشست خبری امروز سردار سعید محمد
سیاسی
سعید محمد داوطلب انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز شنبه در نشست خبری که به‌صورت اینترنتی توسط باشگاه خبرنگاران جوان پخش شد، بخشی از برنامه‌ها و نظرات خود را به‌صورت علنی بیان کرد. خلاصه مباحت مطرح شده در این نشست خبری را می‌خوانیم: *** [افشاگری درباره نحوه کاندید شدن] *** در…...
تا انتخابات | چند روایت از آمدن یا نیامدن رئیسی تا انتخابات | چند روایت از آمدن یا نیامدن رئیسی
کاربران ویژه - سیاسی
* یک: محمدجواد محمدی‌نوری، عضو شورای وحدت اصولگرایان وی با اشاره به رایزنی افراد و جریان‌های مختلف سیاسی برای دعوت از سیدابراهیم رئیسی به انتخابات، تصریح کرد: بر اساس آخرین ارزیابی‌ها و قرائن موجود، گویا حضور آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ قطعی است و این حضور می‌تواند باعث شکل‌گیری…...
چرا احمدی‌نژاد مهم نیست اما ظریف اهمیت دارد؟ چرا احمدی‌نژاد مهم نیست اما ظریف اهمیت دارد؟
سیاسی
خبرآنلاین: فعال رسانه ای اصولگرا نوشت: ندیده ایم هیچ یک از مقامات قضایی و غیرقضایی در باره حرف های احمدی نژاد واکنش نشان دهند. علت چیست؟ محمد مهاجری در این یادداشتی تلگرامی نوشت: چندماه است محمود احمدی نژاد در اظهارات سریالی اش، به افراد و سازمانها و دستگاههای مختلف نسبت…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید