علت دلخوری مرحوم مغفور پلامر از ترنس مالیک

فرهنگی
علت دلخوری مرحوم مغفور پلامر از ترنس مالیک

ترنس مالیک کارگردان مشهوری است که از بازیگران برجسته در فیلم‌هایش بهره می‌گیرد اما بازی‌های آنها را در نهایت هر طور صلاح بداند کات می‌کند. آدرین برودی از جمله بازیگرانی بود که به نقشش در «خط باریک قرمز » اعتراض کرد و گفت فکر می‌کرده نقش اصلی فیلم را بازی می‌کند اما بعد از تدوین دیده چیزی از نقش باقی نمانده است. در سال ۲۰۰۵ هم ترنس مالیک درامی تاریخی درباره پیدا کردن جیمزتاون با عنوان «سرزمین جدید» ساخت که در آن کریستوفر پلامر بازی می‌کرد. ساخته شد. این بازیگر که به تازگی در ۹۱ سالگی درگذشت، در میزگردی که به همت نیوزویک در سال ۲۰۱۲ برگزار شد آشکار کرد که پس از همکاری با این کارگردان نامه‌ای به ترنس مالیک نوشته است. در آن فیلم او در نقش کاپیتان کریستوفر نیوپورت بازی کرده و معتقد بود نقشش خیلی کمتر از آن چیزی شد که وی فکر می‌کرد.

پلامر در این نشست درباره ترنس مالیک گفت: او یک آدم فوق‌العاده است و من برخی از فیلم‌هایش را خیلی دوست دارم، اما مشکلی که با تری وجود دارد که خیلی زود متوجهش شدم این است که او به شدت نیاز به یک نویسنده دارد زیرا او اصرار دارد همه کارها را خودش انجام دهد.

در این میزگرد که با حضور وایولا دیویس، شارلیز ترون، تیلدا سوینتون و جورج کلونی ترتیب داده شد بود، پلامر افزود: او اصرار دارد که خودش بنویسد، بازنویسی کند، و بازنویسی دوباره کند، تا جایی که به نظر بسیار پرمدعا به نظر می‌رسد. باید خیلی سخت کار کنی تا همه این کارها واقعی به نظر برسد. و بعد او فیلم‌های خودش را تدوین می‌کند و آن هم به روشی که کات‌های او همه را از داستان خارج می‌کند.

پلامر همچنین درباره رویکرد مالیک به زیبایی گفت: تری به طرز وحشتناکی درگیر عکس‌های شاعرانه می‌شود. عکس‌هایی که بسیار هم زیبا هستند اما آنها نقاشی هستند. او در این کار گم می‌شود و مسیر داستان – به ویژه در فیلم ما- از دست می‌رود و پراکنده می‌شود.

وی افزود: من در هنگام بازی در موقعیت‌های مختلف قرار گرفتم. اما بعد دیدم شخصیت من در صحنه‌ای که فکر می‌کردم باید باشد، نبود. در واقع در تدوین حذف شده بود. این همه چیز را غیرمتوازن کرد. این یک سکانس خیلی احساسی بود و من می‌توانستم بشنوم که دارم به خودم می‌گویم این سخنرانی طولانی، شگفت‌انگیز و مهیج خیلی خوب درآمد. این یک چیز زمینه‌ای است چرا چیز دیگری دارد جریان پیدا می‌کند و بعد کالین فارل هم‌بازی من در این فیلم گفت: می‌دانی، قرار است ما فقط یک زوج کوفتی باشیم.

پلامر افزود: من مجبور بودم برایش یک نامه بنویسم. باید برای تری نامه می‌نوشتم. برایش نوشتم که دیگر هرگز دوباره با وی کار نمی‌کنم. او دیگر نمی‌تواند مرا در فیلم‌هایش داشته باشد. به او گفتم خیلی کسالت‌باری. تو دچار شهوت شده‌ای که خودت را نویسنده بنامی.

وی افزود: کار من با آقای مالیک برای همیشه تمام شده است.

در این میزگرد جورج کلونی نیز از صحبت‌های پلامر حمایت کرد و گفت: بله او واقعاً نقش اصلی بود. دیگر بازیگرانی که در میزگرد حضور داشتند با تعجب از تدوین فیلم که همه چیز را تغییر داده بود، واکنش نشان دادند. کالین فارل، کوریانکا کیلچر و کریستین بیل دیگر بازیگران این فیلم بودند. این فیلم گرچه چند نامزدی اسکار به دست آورد و هیچیک را نبرد، اما در گیشه شکست سختی خورد. فیلم ابتدا نقدهای مثبت متوسطی دریافت کرد گرچه بعدها به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه انتخاب شد.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فهرست پیشنهادی برای تماشای فیلم‌های مردم‌پسند فهرست پیشنهادی برای تماشای فیلم‌های مردم‌پسند
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح | سایت سینمااسکور که از سال ۱۹۷۹ تاسیس شد هدفش این بود که به‌جای صدای منتقدان، نظرات مخاطبان معمولی سینما به گوش دیگران برسد.سینمااسکور حتی مثل imdb هم نیست که مخاطبانش علاقه‌مندان جدی‌تر سینما هستند و به عبارتی خوره‌ فیلم‌ها در آن امتیاز می‌دهند. سینمااسکور امتیازات را…...
در حاشیه ‌سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر در حاشیه ‌سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، بهنام مظاهری | هنرنمایی نوازندگان ایتالیایی در جشنواره فجر، اجرای گروه‌های کر تهران و اردیبهشت در جشنواره، گروه سپندار در جشنواره فجر روی صحنه رفت، نوای موسیقی ترکمن در تالار رودکی و انبوهی از خبرهای دیگر. اینها نمونه خبرهایی از تنها یک روز از سی‌و‌ششمین جشنواره موسیقی…...
‌تحلیلی برعملکرد بنیامین ‌در مقام مجری ‌تحلیلی برعملکرد بنیامین ‌در مقام مجری
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، احمد رنجبر | این سومین دورخیز بنیامین بهادری برای اجراست.او یک بار برای اجرای تاک‌شو «تب تاب» شبکه سه انتخاب شد اما در لحظه آخر مجوز حضور روی آنتن را به‌دست نیاورد. سال پیش قرار بود اجرای ویژه برنامه افطار این شبکه را برعهده داشته باشد اما…...

پاسخ دهید