دانلود اپلیکیشن هفت صبح

درگذشت کارگردان در پناه تو

فرهنگی
درگذشت کارگردان در پناه تو

یک هنرمند سرشناس که سال‌ها بود گوشه نشینی اختیار کرده بود از میان مان رفت. حمید لبخنده کارگردان سریال محبوب دهه هفتادی در پناه تو که با این سریال انقلابی را در ساخت سریال های تلویزیونی ایجاد کرد، حالا دیگر در میان مان نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نیما لبخنده فرزند حمید لبخنده هنرمند شناخته شده عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون با تأیید این خبر به مهر گفته است: «پدر چندی پیش تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و بعد از بستری بودن در بیمارستان به منزل منتقل و بستری شد. متأسفانه ایشان به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی، عصر روز شنبه ۱۸ دی چشم از جهان فروبست.»

حمید لبخنده متولد سال ۱۳۳۰ در اهواز فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود. او از جمله شاگردان زنده‌یاد حمید سمندریان بود و بعد از درگذشت سمندریان و همچنین زنده‌یاد هما روستا، مدیریت آکادمی سمندریان را عهده‌دار شد

لبخنده که یکی از نزدیک‌ترین ها به استاد سمندریان و هما روستا بود در مستند سمندریان از روزهای تلخی در دهه ۶۰ گفته که حمید سمندریان را به تالار وحدت راه ندادند و می خواستند تفتیش بدنی کنند. اتفاقی که سبب شد این استاد برجسته تئاتر تصمیم بگیرد مجتمعی که در آن زندگی می کرد را به آکادمی تئاترش تبدیل کند. او البته با خنده می گوید در این مجموعه سمندریان ابتدا رستوران داری کرد و همیشه شلوغ هم بود اما ورشکسته شد چون لمس پول را بلد نبود و مشتری مثلا ۱۲ تومان غذا می خورد، ۵۰ تومانی داده بود و به او ۹۸ تومان بر می گرداند. مشکل این بود که ما یک کارگردان قهار را پشت دخل نشانده بودیم.»

لبخنده در دهه ۷۰ به نامی محبوب در تلویزیون بدل شد. این استاد تئاتر وقتی شروع به کارگردانی کرد در فضای کمی باز شده سینما و تلویزیون آن سال ها، به سراغ عاشقانه هایی رفت که رنگ و لعاب شان به شدت با طیف سنی جوان شده ایران دهه هفتاد همخوانی داشت .

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید