در جلسه سران قوا درباره لوایح FATF چه گذشت؟

سیاسی
در جلسه سران قوا درباره لوایح FATF چه گذشت؟

علی ربیعی سخنگو دولت در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص سرانجام لوایح مرتبط با FATF، گفت: اگر وارد فهرست سیاه FATF‌ شویم بانک‌های ایرانی نمی‌توانند در خارج کشور فعالیت کنند.

وی همچنین در خصوص بخشنامه تفکیک فضای کاری زنان و مردان در ادارات و ممنوعیت منشی زن برای مدیران مرد، افزود: هیچ بخشنامه‌ای در دولت در مورد جنسیت منشی نداشته‌ایم.خوشبختانه زنان هم در دانشگاه‌ها در حال رشد هستند و هم در آخرین گزارش در مناصب مدیریتی زنان بیشتر رشد کرده‌اند.

 

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از فارس بخوانید؛

* بهبود روابط با کشورهای منطقه در حال رخ دادن است، ما از روابط دوجانبه برای حفظ امنیت منطقه استقبال می‌کنیم.

* {در پاسخ به سوالی درباره‌ آخرین اخبار در مورد پذیرفتن سی‌اف‌تی و پالرمو}: سی‌اف‌تی و پالرمو برای ما بسیار مهم است. امروز صبح قبل از جلسه هیات دولت جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شد. تحلیل ما این است که اگر ما به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برویم تسلط اطلاعاتی بیگانگان بر ما بیشتر می‌شود؛ یعنی بر خلاف تصور آنهایی که معتقدند اگر به FATF بپیوندیم تسلط اطلاعاتی بر ما بیشتر می‌شود.

* امروز مطرح شد آنها حتی می‌توانند ردیابی کنند که یک پول از چه طریقی برای تامین مخارج یک زندانی ایرانی در خارج از کشور ارسال می‌شود. ما در دولت معتقدیم نپیوستن به لوایح مربوط به اف ای تی اف هم به ما اتهام وارد می‌کند و هم موجب اشراف اطلاعاتی بیشتر در کشور می‌شود. تحفظ‌های ما نیز هیچ مشکل امنیتی برایمان درست نمی‌کند.

* پیوستن به این لوایح بیشتر به نفع منفعت ملی است و این لوایح نباید رد شود، ما نباید بی‌خود بهانه به دیگران بدهیم. اکنون می‌گویم که ما وارد لیست سیاه نشده‌ایم پس باید مقاومت کنیم. همین‌ها بوده‌اند که می‌گفتند مگر آمریکا از برجام خارج می‌شود؟ ولی آمریکا خارج شد. دولت به مقاومت در برابر فرد زورگویی مثل ترامپ اعتقاد دارد. اما ما معتقدیم مقاومت باید جایی انجام شود که ارزش دارد. دولت در زمینه مقاومت از دیگران پیشتازتر است.

* {درباره‌ تصویب لوایح FATF در جلسه سران قوا}: این موضوع در دو جلسه سران قوا مطرح شد و اعضا بر اجرای این لوایح تاکید داشتند. مصوبات این جلسات نیز به استحضار رهبری می‌رسد.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جهانگیری: رهبری لوایح FATF را تایید کرده‌اند جهانگیری: رهبری لوایح FATF را تایید کرده‌اند
سیاسی
ایرنا: معاون اول رئیس جمهوری گفت: با توجه به تصویب لوایح FATF و CFT در جلسه سران سه قوه و تایید مقام معظم رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر این لوایح را تصویب کند. جهانگیری: * (با اشاره به ارایه لایحه شفافیت از سوی دولت به مجلس شورای…...
گاف جدید تلویزیون درباره FATF گاف جدید تلویزیون درباره FATF
سیاسی
آقای مجری به جای سوال، جواب را می‌دهد و ناخواسته موضع رسمی صداوسیما را هم لو می‌رود! این شروع نوشته محسن حدادی است در انتقاد از یک برنامه تلویزیونی. هفت صبح این نوشته را از خبرآنلاین به امانت گرفته است: برنامه دیروز «دست خط» که با اجرای مدیر روابط عمومی…...
نشست آینده FATF درباره ایران، چه تاثیری روی قیمت ارز می‌گذارد؟ نشست آینده FATF درباره ایران، چه تاثیری روی قیمت ارز می‌گذارد؟
اقتصادی
صویب لوایح مربوط به پولشویی در ایران به‌ویژه در ماه‌های اخیر مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته است. حتی بازار به تعیین تکلیف نشدن لایحه پالرمو در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت‌نظام واکنش نشان داد. در این شرایط گروهی از معامله‌گران باور دارند، نشست FATF که در بازه زمانی بین ۱۷…...

پاسخ دهید