عاقبت استیضاح ترامپ چه می شود؟

جهان
عاقبت استیضاح ترامپ چه می شود؟
میزان نوشت: گاردین می‎گوید همچنانکه روند استیضاح رئیس جمهور آمریکا از سوی دموکرات‎ها شکل رسمی‌ تری به خود می‌گیرد، جمهوریخواهان در دفاع از وی حقیقت‌ها را نادیده می‌گیرند.

هفته گذشته کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح دونالد ترامپ را به تصویب رساند و اتهامات مطرح شده علیه وی را نیز تایید کرد.

استیضاح ترامپ طی روزهای آینده در صحن علنی مجلس نمایندگان آمریکا نیز به رای گذاشته خواهد شد و با توجه به اینکه اکثریت این مجلس در اختیار دموکرات‌ها است، طرح استیضاح احتمالا به تصویب خواهد رسید.

اما از زمان آغاز روند تحقیقات درباره استیضاح و اوکراین گیت تاکنون، ترامپ همواره مخالفان خود را هدف شدیدترین انتقادات قرار داده و رسانه‌ای آمریکا را نیز در این میان بی نصیب نگذاشت.

بارها در جریان تحقیقات استیضاح و حتی از زمان ورود به انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، دونالد ترامپ رسانه‌های مخالف خود را هدف حملات لفظی شدید قرار داده و با الفاظی مانند «جعلی» و «ورشکسته» آن‌ها را خطاب قرار داده است.

این انتقادات از ماه سپتامبر که مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات استیضاح را آغاز کرد، شدت بیشتری گرفته است.

اوایل ماه دسامبر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نتایج تحقیقات خود برای استیضاح ترامپ را منتشر کرد؛ مقام‎های جمهویخواه در آستانه انتشار نتیجه تحقیقات کمیته اطلاعات، اقدام به انتشار گزارشی ۱۲۳ صفحه‌ای برای دفاع از دونالد ترامپ کردند.

در این گزارش ادعا شده بود که ترامپ هیچگونه اشتباهی در جریان تماس با رئیس جمهور اوکراین مرتکب نشده است.

نشریه گاردین در گزارشی به این موضوع پرداخته و می‌نویسد که جمهوریخواهان در دفاع از ترامپ، حقیقت‌ها را نادیده می‌گیرند.

این گزارش می‎گوید: حامیان ترامپ تاکنون کلیت این موضوع را انکار نکرده‌اند، اما همزمان با جدی‌تر شدن استیضاح، به نظر می‌رسد که متحدان او قصد به راه انداختن یک ضد حمله سیاسی خشمگینانه هستند که این اقدام حقیقت را می‌پوشاند.

«کورت باردلا»، از مقام‎های سابق حزب جمهوریخواه گفته هرچه حقایق بیشتری برملا می‌شود آنها(ترامپ و هوادارانش) ناامیدتر می‌شوند، آنها می‌دانند که این موضوع استیضاح مبتنی بر واقعیت است.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید