داستان اسرارآمیز به‌قدرت رسیدن بن‌سلمان

جهان
داستان اسرارآمیز به‌قدرت رسیدن بن‌سلمان

نشریه فرانسوی جان افریک در گزارشی با عنوان “قصه اسرارآمیز صعود محمد بن سلمان”، نوشت: او در داخل کاخ‌های فاخر و باشکوه در میان خدمتکاران، رانندگان و معلمان خصوصی همانند دیگر فرزندان آل سعود پرورش یافت. او پسر ششم ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه کنونی عربستان است. محمد شاهزاده‌ای از هزاران شاهزاده‌ای است که خاندان سلطنتی عریض و طویل آل السعود را تشکیل می‌دهند.

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ۱۳ فرزند از سه همسر دارد که سعی کرده آنها را با آموزش جدی و فرهنگی با روی باز نسبت به جهان تعلیم دهد. او در کاخش در ریاض مجالس شبانه‌ای با نویسندگان، شخصیت‌های آکادمیک و دیپلمات‌ها برگزار می‌کند و همین گونه با فرهنگیان، وکلا و تجار در داخل اقامتگاه فاخرش در پاریس و ماربیا جلسه می‌گذارد تا فرزندانش را به بحث و اندیشیدن ترغیب کند.

این مجله افزود، سلمان بن عبدالعزیز نسبت به فرزندان به خصوص همسر اولش که در ۱۹ سالگی با او ازدواج کرده، سختگیر بود.

شاهزاده بن سلمان بازی‌های کامپیوتری و غذاهای فست فود را ترجیح می‌دهد و همانطور که جان افریک روشن می‌کند، زمانی که نوجوان بود عصبی بود و بعضا افکار دیوانه‌واری داشت. مثل روزی که خود را به عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی در یکی از مراکز خرید در ریاض جا زد که توسط افسران واقعی پلیس بازداشت شد. البته بعد از شناخته شدنش بلافاصله آزاد شد. پدرش در آن زمان امیر ریاض بود.

طبق مجله جان افریک، سلمان بن عبدالعزیز در قبال پسرش محمد که از همسر سومش است نقطه ضعف دارد، همسر سوم سلمان و مادر محمد او را به برقراری روابط مستحکم با پدرش ترغیب می‌کرد و هر هفته او را به خانه همسر اول سلمان می‌فرستاد. البته بن سلمان با استقبال سرد همسر اول پدرش و فرزندانش روبه‌رو می‌شد زیرا آنها او را به دلیل اینکه مادرش ریشه بادیه نشینی و گرایش منطقه‌ای داشت، مسخره می‌کردند.

برعکس برادران ناتنی‌اش شاهزاده جوان تحصیلات خود را در عربستان ادامه داد در حالیکه دانشگاه‌های برجسته جهانی به روی او باز بودند. او دائما همراه پدرش بود و در نشست‌هایش با رهبران عشایر و تجار حاضر بود. این چنین توانست با فضای سیاسی عربستان اخت شود و به تدریج تدابیر پیچیده فضای سیاسی عربستان را درک کند و شخصیت‌های مهم را بشناسد. محمد بن سلمان ملاحظاتش را جمع می‌کند و اسامی افراد قوی هر قبیله‌ را یادداشت می‌کند و همچنین اسامس شخصیت‌های دینی تاثیرگذار و نیز تجاری که دست بالا را در هر بخش اقتصادی دارند، ثبت می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 44 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مادری که پس به زایمان از کُما خارج شد! مادری که پس به زایمان از کُما خارج شد!
جهان
ماجرای مادری که یک ماه پس از به دنیا آوردن فرزندش از کما خارج شد، در فضای مجازی خبرساز شده است. باشگاه خبرنگاران: یک زن آمریکایی به نام امیلی براون هفته بیست و هشتم بارداری خود را جشن گرفته بود، اما همان شب متوجه شد که نمی‌تواند ک هیچ غذایی…...
دزدی عجیب از زوج ایرانی در سانفرانسیسکو دزدی عجیب از زوج ایرانی در سانفرانسیسکو
جهان
یک راننده با دوربین خودروی خود فیلم این دزدی عجیب را در خیابان‌های سانفرانسیسکو ضبط کرده است. فرد سارق در یک لحظه از خودرو پیاده شده و شیشه ماشین را می‌شکند و بسته‌ای را به سرقت می‌برد. به نوشته رسانه‌ها قربانیان این سرقت ایرانی بودند....
وقتی ترامپ دست ترزامی را ول نمی‌کرد! وقتی ترامپ دست ترزامی را ول نمی‌کرد!
جهان
ایسنا نوشت:طبق مستند جدیدی که روز یکشنبه منتشر شد، نخست‌وزیر سابق انگلیس قبل از آنکه عکس‌های مربوط به دیدار او و دونالد ترامپ در جهان پخش شود، با همسرش تماس گرفته بود تا به وی اطلاع دهد که ترامپ دستش را گرفته است! به گزارش اسپوتنیک، ترزا می پس از…...

پاسخ دهید