خبر فوری : اعلام شرایط جدید بازگشایی برخی اصناف از شنبه

کدام خودرو‌ها و خانه‌ها مشمول مالیات می‌شوند؟

اقتصادی
کدام خودرو‌ها و خانه‌ها مشمول مالیات می‌شوند؟
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه کمیسیون تلفیق خودروهای سواری و وانت دوکابین با قیمت بیش از یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند. همچنین اعضای تلفیق مصوب کردند واحدهای مسکونی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان باید مالیات بدهند.

خودروها و خانه های مشمول مالیات

فارس: محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق خودروهای سواری و وانت دو کابین که قیمت آنها بیش از یک میلیارد باشد، مشمول دریافت مالیاتی می‌شوند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه خودروهایی که قیمت آنها بین یک تا یک و نیم میلیارد تومان باشد نیم درصد قیمت آنها به عنوان مالیات اخذ می‌شود و خودروهایی که قیمت آنها بین ۱٫۵ تا ۳ میلیارد تومان باشد یک درصد قیمت آنها باید به عنوان مالیات پرداخت بشود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: همچنین طبق این مصوبه خودروهایی که بیش از ۳ میلیارد تومان قیمت داشته باشند، باید معادل ۱٫۵ درصد قیمت‌شان به عنوان مالیات پرداخت شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند واحدهای مسکونی که چه خالی و چه در حال استفاده که قیمت آنها بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان است، یک هزارم قیمت‌ آنها به عنوان مالیات پرداخت شود.

وی افزود: همچنین بر اساس این مصوبه واحدهای مسکونی که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قیمت دارند باید دو هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود و واحدهای مسکونی که بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان قیمت دارند باید سه هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: علاوه بر این طبق این مصوبه واحدهای مسکونی که قیمت آنها بیه ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است باید چهار هزارم قیمت‌شان بابت مالیات پرداخت شود و مالیات خانه‌هایی که قیمت آنها بیش از ۶۰ میلیارد تومان است، پنج هزارم قیمت واحد مسکونی است.

 

/ خودروها و خانه های مشمول مالیات

بازدید اپلیکیشن 77 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

۹راز درباره سبک زندگی ثروتمندان دنیا ۹راز درباره سبک زندگی ثروتمندان دنیا
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | یک: تنها ۲۰درصد از ثروتمندان جهان ثروت خود را از دیگری به‌ارث برده‌اند و ۸۰درصد مابقی کسانی هستند که ثروت‌شان را با زحمت به‌دست آورده‌اند. * دو: فقط ۲۰درصد از ثروتمندان بازنشسته هستند و مابقی آنها ساعات زیادی از روز را به‌کار کردن مشغول هستند. این…...
مسئله شیرین مالیات از چهره‌های سینمایی مسئله شیرین مالیات از چهره‌های سینمایی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | یک: چرا مالیات گرفتن از دستمزد چهره‌های سینمایی و حتی فوتبالیست‌ها اینقدر عجیب و خبر ساز شده؟‌ آقای خزاعی از تهیه‌کنندگان و مدیران سینمایی نامه‌ای به نمایندگان مجلس نوشته‌اند که مگر گردش مالی سینمای ما چقدر است؟‌در متن خزاعی آمده:‌به تازگی طرحی در مجلس شورای اسلامی…...
معافیت اساتید دانشگاه‌ از مالیات بر درآمد معافیت اساتید دانشگاه‌ از مالیات بر درآمد
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، محمد طبیبیان | دکتر محمد طبیبیان در کانال تلگرامی اش یادداشتی انتقادی کار کرده در مورد لوایح مالیاتی سال آینده ‌یک پیامک توئیتری است که می‌گوید اساتید دانشگاه چه گلی به سر مردم زده‌اند که باید از پرداخت مالیات معاف باشند؟ یکم، من خود یک دانشگاهی هستم…...

پاسخ دهید