حملات دیشب اسرائیل به سوریه بی‌سابقه بود

جهان
حملات دیشب اسرائیل به سوریه بی‌سابقه بود

العالم: حملات دیشب اسرائیل به دیرالزور، بوکمال و المیادین را برخی از رسانه ها عملیاتی کم سابقه بهویژه طی دوسال اخیر به سوریه اعلام کرده اند.

در حالی که مدت زمان حمله دیشب به شرق سوریه حوالی ۳۵ تا ۴۰ دقیقه و بهشکلی مستمر و پرحجم گزارش شده است و در شرایطی که رقم تلفات انسانی این حملات در منابع مخالف نظام سوریه از ۲۰ تا ۴۰ نفر اعلام شده است منابع موثق نزدیک به العالم این بزرگنمایی در تلفات را امری صرفاً تبلیغاتی و البته هدفمند میدانند که مقاومت ملت سوریه و متحدان این کشور را نشانه رفته است.

مبتنی بر اطلاعات این منابع که از نزدیک مسائل سوریه را تعقیب میکنند این بزرگنمایی در حالی در قالب پروژه جنگ روانی مخالفان سوریه صورت داده شده است که اساسا حملات دیشب جز تعدادی مجروح و البته خسارتهایی مادی نصیبی برای اسرائیل در بر نداشته است.

اینکه منابع رسانه ای مخالف حکومت سوریه تاکید میکنند اهداف این عملیات عمدتاً ایرانی بوده است با هدف ایجاد فاصله میان سوریه و متحد قوی آن یعنی ایران است بر این اساس این حجم از تبلیغات عمدتا متوجه تکمیل رویای اسرائیلی دور کردن ایران از سوریه است.

-آسوشیتدپرس امروز به نشست پمپئو با یوسی کوهن در دوشنبه گذشته در رستورانی در واشنگتن اشاره کرده است و اعلام داشته است “داده های” مورد استفاده اسرائیل در حملات دیشب از ناحیه پمپئو در اختیار کوهین قراداده شده است. این بدان معناست که دولت ترامپ و بهویژه شخص پمپئو اصرار دارند از آخرین لحظات باقیمانده از حکومتشان برای ضربه زدن به محور مقاومت استفاده کنند. در همین حال این اقدام مشترک حکایت از آن دارد که اسرائیل علی رغم ادعاهای تبلیغیش همچنان از فقر اطلاعاتی در سوریه رنج میبرد.

در سایه این همکاری مشترک و با اتفاقات دیشب در شرق سوریه یکی از عمده ترین دلایل اصرار دولت ترامپ بر استمرار حضور در سوریه نیز روشن میشود.

تاملی در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه بویژه در ۲۰ روز اخیر و پر تعداد شدن آنها نشان میدهد هر چه زمان به ساعت صفر خروج ترامپ از کاخ سفید نزدیکتر میشود دامنه و حجم این حملات تشدید شده است این بدان معناست که نتانیاهو همچنان اصرار دارد در سایه خلق “تنشی جدید و موثر” در منطقه هم پایه های لرزان حکومت خود را بویژه با خروج ترامپ از کاخ سفید مستحکم کند و هم دست دولت جدید آمریکا را به بحرانی جدید و البته با طعم اسرائیلی بند کند؛ اما اینکه از این تلاش‌ها آبی برای نتانیاهو گرم شود؟ و یا اقداماتی ازاین دست بی پاسخ بمانند؟ را آینده ای نه چندان دور روشن خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 85 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بیلبورد شهید سلیمانی در نزدیکی مقر تفنگداران آمریکایی بیلبورد شهید سلیمانی در نزدیکی مقر تفنگداران آمریکایی
جهان
ایسنا نوشت:یک فعال رسانه ای لبنانی از نصب تصویر شهید سلیمانی در نزدیکی مقر سابق تفنگداران دریایی ارتش آمریکا خبر داد. محمد قازان، فعال رسانه ای لبنانی با انتشار تصویری از بیلبورد شهید سلیمانی در صفحه توییتر خود نوشت : نزدیک مقر سابق مارینز( تفنگداران دریایی ارتش آمریکا). بر اساس…...
ببینید | لحظه تحویل ‌سال‌ در میدان خالی تایمز نیویورک ببینید | لحظه تحویل ‌سال‌ در میدان خالی تایمز نیویورک
جهان
به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، محدودیت‌های زیادی بر جشن‌ تحویل سال نو میلادی در سراسر جهان اعمال شد. نمایش آتش‌بازی و سایر اجتماعات عمومی از سیدنی گرفته تا نیویورک همه لغو شدند و میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف از جمله بریتانیا تحویل سال…...
ببینید | انفجار مهیب و مرگبار در قلب مادرید ببینید | انفجار مهیب و مرگبار در قلب مادرید
جهان
رسانه‌ها از وقوع انفجاری مهیب در پایتخت اسپانیا خبر می‌دهند. ماهیت این حادثه هنوز مشخص نشده است...

پاسخ دهید