حرکت کاروان ارتش سوریه به سمت نیروهای ترکیه

جهان
حرکت کاروان ارتش سوریه به سمت نیروهای ترکیه

یک منبع میدانی از انتقال تجهیزات گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر منبج در شمال حلب با هدف استقرار در داخل شهر و تحویل گرفتن مناطق و مراکز تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه خبر داد.

این منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، ‌این اقدامات براساس توافق حاصله بین روسیه و سوریه از یک سو و روسیه و آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه از سوی دیگر انجام می‌گیرد. به گفته این منبع، توافق شامل استقرار یگان‌های ارتش سوریه به همراه سلاح‌های سنگین و متوسط در شهر منبج و برافراشتن پرچم سوریه بر فراز مراکز دولتی داخل شهر و ورودی‌ها و خروجی‌های منبج است.

منابع سوری روز شنبه گفتند، ارتش سوریه تجهیزات نظامی شامل سرباز و خودروهای زرهی را به اطراف منبج گسیل کرده و این در پی آن است که کردهای سوریه اعلام کردند به دفاع از آنها توجهی نمی‌شود.

این منابع گفتند، ارتش سوریه نیروهای خود را در طول حد فاصل خودش و نیروهای دموکراتیک سوریه مستقر و مراکز دیده‌بانی را بیشتر کرده است.

در این باره مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) گفت: نیروهای نظام سوریه به سمت جبهه منبج در حال پیشروی هستند و این به ما مربوط نمی‌شود.

ارتش سوریه روز شنبه در کرانه‌ رود فرات در مقابل منطقه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در حومه شرقی دیرالزور مستقر شد. کارشناسان می‌گویند، ارتش سوریه دو منطقه تل رفعت و منبج واقع در خط تماس مناطق تحت اشغال ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه را در اولویت و خط قرمز خود قرار داده است و درصدد است این مناطق را به کنترل دولت سوریه درآورد.

منابع میدانی گفتند، ارتش سوریه تجهیزات نظامی را به شهرک العریمه و حد فاصل بین منبج و شهر الباب، جایی که نیروهای ارتش ترکیه هستند فرستاده و در عین حال گشت‌های پلیس روسیه نیز در مرزهای جداکننده منبج از مناطق تحت کنترل ارتش ترکیه و شورشیان سوری از سمت جنوب غربی شهر به سمت العریمه در حال گشت زنی هستند.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خداحافظی جیهان عبدالعظیم سوری با جهان بازیگری خداحافظی جیهان عبدالعظیم سوری با جهان بازیگری
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| پست فیسبوکی جیهان عبدالعظیم، بازیگر سوری که در آن از استعفای خود صحبت کرده، یکی از موضوعات داغ در میان کاربران عربی است. او در این پست نوشته است: می‌دانم که بسیاری از شما‌ می‌خواستید من به صحنه بازیگری برگردم و دوست ندارم در این روزهای سخت…...
آخرین تحولات میان دمشق و آنکارا آخرین تحولات میان دمشق و آنکارا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | اردوغان از ادلب عقب نمی‌کشد... * یک: رئیس‌جمهور ترکیه دیروز ‌ در سخنانی گفت، کشورش هرگز گامی از ادلب عقب‌نشینی نخواهد کرد و نیروهای ارتش سوریه را به خارج از پست‌های دیده‌بانی عقب خواهد راند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: آنکارا مواضع دیده‌بانی محاصره…...
خبرهای بد و خوب از هفتمین روز جنگ در‌ شمال سوریه خبرهای بد و خوب از هفتمین روز جنگ در‌ شمال سوریه
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک هفته بعد از شروع حمله نظامی ترکیه به گروه‌های کُرد در شمال شرق سوریه، کردها اعلام کرده‎اند که تاکنون ‌ ۲۷۵ هزار نفر آواره شده‌اند. در میان آوارگان ۷۰ هزار نفر کودک وجود دارد‌ اما در میان این خبرهای بد، خبر خوب دیگری از جانب…...

پاسخ دهید