جسد کولبر سقزی از ارتفاعات به پایین منتقل شد

اجتماعی
جسد کولبر سقزی از ارتفاعات به پایین منتقل شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان می‌گوید تیم های امداد و نجات کوهستان و امدادگران این جمعیت در حال انتقال جسد کولبر سقزی از ارتفاعات منطقه سرشیو به پایین هستند.

به‌گفته محمدباقر محمدی روز شنبه گزارشی مبنی بر گرفتار شدن ۲۳ کولبر در برف و کولاک ارتفاعات روستای میشیاو در بخش سرشیو شهرستان سقز دریافت شد و با کمک مردم و نیروهای امدادی ۲۰ نفر از این افراد نجات یافته و به مکان امن انتقال یافتند اما یک نفر شان بر اثر سرما جان خود را از دست داده بود.

وی با بیان اینکه تیم‌های امداد و نجات هلال احمر بدلیل تاریکی هوا و صعب العبور بودن منطقه دیشب موفق به انتقال جسد نشدند، افزود: با روشن شدن هوا انتقال جسد کولبر ۵۰ ساله جان باخته از ارتفاعات به پایین شروع شده و پس از انتقال برای سیر مراحل تحویل پزشکی قانونی داده خواهد شد. طبق گفته کولبران نجات یافته، دو نفر دیگر از همراهان شان در ارتفاعات گم شده‌اند که صحت و سقم این موضوع تایید نشده اما اکنون چهار تیم امداد و نجات در حال جستجوی افراد گم شده احتمالی هستند. اطلاعات مشخصی در خصوص دو کولبری که ادعا می‌شود گم شده‌اند وجود ندارد و کسی هم برای اعلام مفقود شدن این افراد هنوز مراجعه نکرده‌ است.

او با بیان اینکه اطلاعات ضد و نقیضی در مورد دو نفر گم شده احتمالی وجود دارد، اظهار داشت: تلاش امدادگران برای یافتن این افراد در ارتفاعات ادامه می‌یابد.

برخی منابع غیر رسمی و محلی از سالم بودن این دو کولبر و اینکه هم اکنون با توجه به شرایط نامساعد جوی در منطقه امنی بسر می برند، خبر دادند که این خبر از سوی مقامات مسوول تاکنون تایید نشده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد و ۳۴ کیلومتر مرز با اقلیم کردستان عراق دارد.

منبع: ایرنا

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کولبران مفقود شده در سقز نجات یافتند کولبران مفقود شده در سقز نجات یافتند
اجتماعی
ایسنا: رئیس هلال احمر استان کردستان با تایید خبر مفقودی ۲۳ کولبر در ارتفاعات روستای سرشیو سقز اعلام کرد که قبل از رسیدن اکیپ‌های اعزامی به محل، کولبران به سلامت به خانه خود بازگشته‌اند. ساعتی قبل خبری مبنی بر مفقود شدن ۲۳ کولبر در ارتفاعات روستای سرشیو شهرستان سقز توسط…...
تاجرهای مخفی ‌و ‌ماجرای کولبر‌ها تاجرهای مخفی ‌و ‌ماجرای کولبر‌ها
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری | مرجع سفارش کالا به کولبران چه کسانی هستند؟ وقتی سخن از کولبری می‌شود فقط از سختی شغل‌شان و مرگ و مسیر پر برف یاد می‌شود. اما کسی به سراغ این موضوع نمی‌رود که اصلا چه کسی به سراغ این کولبران می‌رود، به آنها کالا…...
واکنش کاریکاتوریست‌ها به مرگ دردناک دو کولبر جوان واکنش کاریکاتوریست‌ها به مرگ دردناک دو کولبر جوان
اجتماعی
ماجرای زندگی جانکاه کولبران و از دست دادن جانشان در مسیرهای سخت و طاقت‌فرسا موضوع جدیدی نیست؛ سال‌هاست که قلب‌های بسیاری با شنیدن خبر درگذشت کولبران به درد می‌آید و هر از گاهی هم صدای اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی بالا می‌رود. درگذشت برادران جوان خسروی که به هنگام کولبری جان…...

پاسخ دهید