جزئیات رزمایش ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند

سیاسی
جزئیات رزمایش ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند

فارس نوشت:معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رزمایش دریایی مشترک با کشور روسیه بیانگر اقتدار دریایی نیروهای مسلح ایران است که این رزمایش به منظور برقراری امنیت در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود.

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در جشنواره ایده پردازی شهید نامجو که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش، برگزار شد، گفت: امروز سرمایه هر سازمانی، نیروی انسانی کارآمد و با کیفیت آن نیرو یا سازمان است که باید برای داشتن چنین نیروی کیفیت محوری تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه به هر میزانی که کیفیت نیروی انسانی بالاتر باشد به همان نسبت رشد خواهیم داشت؛ افزود: نیروی انسانی کارآمد و کیفیت محور، بسترهای رشد و بالندگی را در هر سازمانی ایجاد می کنند و البته فرماندهان ما نیز باید در بالاترین سطح کیفی قرار داشته باشند تا شاهد تحول مثبت و مطلوب باشیم.

امیر دریادار سیاری با تاکید بر رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر اینکه ارتش باید نو شود، خاطرنشان کرد: ما باید عمق این سخن اندیشمندانه را درک کنیم، نو شدن در نگاه به آینده، در نوع تفکر، در ایده پردازی، در خلاقیت و نوآوری باید صورت گیرد و در صدر کارهایمان قرار داده شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه ایده های متعالی باید عملیاتی شوند، افزود: ایده، اگر عملیاتی نشود ما به جایی نخواهیم رسید؛ لذا ایده ها باید از حالت تئوریک خارج شده و عملیاتی شوند تا شاهد حرکت تحول زا و تغییرات مطلوب باشیم.

وی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده است همواره پیاده سازی ایده‍ های نو با مقاومت مواجه می‍ شود، گفت: این موضوع همواره جاری است منتهی ما نباید عقب بکشیم و اگر تلاش کنیم مطمئنا می‍توانیم ایده های مطلوب و علمی خود را به منصه ظهور برسانیم.

امیر دریادار سیاری با تاکید بر اینکه یک ایده منطقی و علمی می تواند مقاومت در برابر تغییر را خنثی کند، تصریح کرد: ما باید در حوزه های مختلف دانشی از جمله، تجهیزات، تاکتیک، تکنیک، آموزش، ساختار، سازمان و… صاحب ایده و اندیشه نو باشیم و در این رابطه باید از ظرفیت و نیروی انسانی مستعد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه جنگ‍های آینده متفاوت است، گفت: باید برای جنگ‍های آن روز و جنگ‍های آینده برنامه داشته باشیم؛ چراکه اگر بخواهیم به تجربیات گذشته اکتفا کنیم، قطعا در جنگ‍های آینده غافلگیر خواهیم شد. پس باید ضمن حفظ تجربیات گذشته، بر مدار علم و دانش روز حرکت کنیم و مطابق با نیازهای عملیاتی روز کار را پیش ببریم و تاکتیک های جدید خلق کنیم.امروز یکی از ملزومات ایده پردازی شناخت صحیح محیط و سطوح مختلف تهدیدات است.

جزئیات رزمایش دریایی ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند

همچنین امیر دریادار سیاری در جمع خبرنگاران، در خصوص برگزاری رزمایش مشترک دریایی میان کشورهای ایران و روسیه گفت: این رزمایش دومین رزمایش کشورهای ایران و روسیه در جنوب کشور است که به منظور برقراری امنیت در شمال اقیانوس هند برگزار خواهد شد.

وی افزود: هنگامی‌که نیروی دریایی قدرتمند کشور روسیه با نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رزمایش برگزار می‌کند، این رزمایش حاوی پیام روشنی است که نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تجهیزات، نیروی انسانی، تکنیک و تاکتیک، هدایت و فرماندهی و کنترل، ارتباطات و دست‌یابی به تجهیزات نوین در سطح مقیاس قدرت‌های جهانی دریایی قرار گرفته است.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه با اشاره به تهدیدات مختلف کشورهای فرامنطقه‌ای از اول انقلاب تا امروز گفت: کشور ما از روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با تهدیدهای متعددی مواجه بوده و دشمنان در این رابطه طرح‌های مختلفی مطرح کردند که همه با شکست مواجه شده است.

امیر دریادار سیاری علت شکست طرح‌های دشمنان را اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توان بازدارندگی نیروی مسلح عنوان کرد و افزود: باید در راستای ارتقای این توان همواره بکوشیم و با ایده‌پردازی و تحقیقات علمی بر مدار دانش روز حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه ارتش با توجه به ماموریت‌هایش که حفظ تمامیت ارضی و استقلال است؛ به اقتدار و عزتی دست یافته که در مقابل تهدیدات امروز و آینده قطعاً جوابگو خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 2 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کنایه مطهری به دعوای حدادعادل و احمدی‌نژاد کنایه مطهری به دعوای حدادعادل و احمدی‌نژاد
سیاسی
برترین‌ها: علی مطهری؛ فعال سیاسی به درگیری لفظی حدادعادل و احمدی‌نژاد واکنش نشان داد. علی مطهری در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: آقای حداد عادل وقتی که قاطعانه از طرف شورای نگهبان اظهارنظر می‌کند و تکلیف کاندیداها را از قبل تعیین شده اعلام می کند به طوری که شائبه…...
توافق مهم ایران و کره‌جنوبی درباره منابع ارزی بلوکه شده توافق مهم ایران و کره‌جنوبی درباره منابع ارزی بلوکه شده
سیاسی
رئیس کل بانک مرکزی و سفیر کره جنوبی در ایران، در جلسه ای که به درخواست سفارت کره جنوبی برگزار شد، در خصوص نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در کره جنوبی توافق کردند. در این جلسه، توافقات لازم درباره انتقال منابع به مقاصد مورد نظر انجام…...
عذرخواهی در پی نامه واکسیناسیونِ هنرمندان عذرخواهی در پی نامه واکسیناسیونِ هنرمندان
سیاسی
برترین‌ها: رییس مرکز اطلاع‌رسانی سازمان نظام پزشکی در پی درخواست برای در اولویت‌ قرار گرفتن هنرمندان در دریافت واکسن کرونا از مردم عذرخواهی کرد. کرمانپور در توئیتر خود نوشت: شکی‌ نیست‌ که‌ اولویت واکسیناسیون با کادر درمان‌ است و نامه‌ام صرفا برای‌ لحاظ‌شدن زحمات هنرمندان در دورانِ کرونا در سند…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید