تولید یک داروی خوراکی برای درمان کووید-۱۹

دانش و فناوری
تولید یک داروی خوراکی برای درمان کووید-۱۹

محققان دانشگاه کارولینای شمالی واقع در آمریکا داروی جدیدی موسوم به EIDD-۲۸۰۱ تولید کردند که در آزمایشات اولیه روی موش‌ها آسیب‌های ریوی ناشی از بیماری Covid۱۹ را کاهش داده و قرار است به زودی آزمایشات بالینی آن آغاز شود. این دارو به صورت قرص خوراکی است.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، بر اساس این تحقیقات، استفاده از داروی EIDD-۲۸۰۱ به عنوان یک داروی پیشگیری کننده، از آسیب شدید ریه در موش‌های آلوده به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. این دارو در واقع نوع خوراکی دارویی موسوم به EIDD-۱۹۳۱ است که می‌توان آن را به صورت قرص مصرف کرد.

در صورتی که این داروی جدید ۲۴ تا ۴۸ ساعت از زمان آلودگی به ویروس جدید کرونا مصرف شود، موجب کاهش زیاد آسیب ریه و جلوگیری از کاهش وزن موش‌ها می‌شود. به اعتقاد محققان این مهلت برای مصرف دارو در انسان‌ طولانی‌تر خواهد بود، زیرا بازه زمانی آلودگی تا مرگ در انسان‌ها در مقایسه با موش‌ها طولانی‌تر است. به گفته محققان این داروی جدید علاوه بر قابلیت درمان بیماران مبتلا به Covid-۱۹ قابلیت درمان سایر عفونت‌های ناشی از انواع دیگر ویروس کرونا را دارد.

در حال حاضر سایر داروهای بالقوه Covid-۱۹ باید به صورت وریدی به بیمار تزریق شوند، اما این داروی جدید به صورت قرص خوردنی است. این شیوه ساده مصرف دارو امکان استفاده از آن را در مکان‌هایی مانند خانه سالمندان که هنوز به ویروس آلوده نشده؛ اما احتمال آلودگی آن وجود دارد، به سادگی فراهم می‌کند. انتظار می‌رود آزمایشات بالینی این دارو در بهار سال جاری آغاز شود. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science Translational Medicine منتشر شده است.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تست سرعت گوشی سامسونگ A52 و +S9  را ببینید تست سرعت گوشی سامسونگ A52 و +S9 را ببینید
دانش و فناوری
...
ببینید | کشف ردپای ۱۷۵میلیون ساله دایناسور غول‌پیکر ببینید | کشف ردپای ۱۷۵میلیون ساله دایناسور غول‌پیکر
دانش و فناوری
ردپای یک دایناسور ۱۷۵ میلیون ساله که به عنوان یک "غول عصر ژوراسیک" توصیف می‌شود، توسط یک زن که در حال جمع‌آوری صدف خوراکی بود در ساحل یورکشایر(Yorkshire) کشف شد. ماری وودز که یک باستان‌شناس است از دیدن این ردپای سه فوتی(۱ متری) شوکه شد. این بزرگ‌ترین فسیلی است که…...
با چند ماه پس‌انداز در عراق می‌توان خودرو خرید؟ با چند ماه پس‌انداز در عراق می‌توان خودرو خرید؟
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، گروه خودرو | حداقل حقوقی که عراقی‌های شاغل می‌گیرند ۵۲۰ هزار دینار و حداکثر آن ۹ میلیون دینار است (چیزی بین ۸٫۹ تا ۱۵۳ میلیون تومان). به‌رغم بحران اقتصادی و خشونت گسترده‌ای که در سال‌های اخیر در این کشور تاریخی وجود داشته اما بازار خودروی آن هنوز…...

پاسخ دهید