تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

جهان
تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

اداره ملی انرژی چین اعلام کرد برای نخستین بار در سه سال گذشته میزان تولید نفت چین افزایش یافت و این کشور به ثبات مطلوبی در تولید فراورده های انرژی دست یافته است.

به گزارش ایرنا؛ این اداره در تارنمای خود گزارش کرد چین در ۹ ماه سال جاری میلادی ۱۴۳ میلیون تن نفت تولید کرده است که در مقایسه با دوره مشابه گذشته ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

تولید گاز طبیعی این کشور هم در همین مدت به ۱۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است که ۹.۵ درصد به نسبت دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی رشد داشته است.

این اداره خاطر نشان کرد در این مدت ۴۰ نیروگاه جدید ذغالی مدرن نیز در کشور ایجاد شده و مجموع تولید ذغال سنگ آنها ۱۹۶ میلیون تن بوده است.

دولت چین اعلام کرده است بسرعت برای تولید انرژی های زیست محیطی و سبز در تلاش است و میزان تولید برق با انرژی های غیرفسیلی به بیش از ۳۷ درصد رسیده است.

«لی بایو چیانگ» از کارشناسان انرژی چین می گوید که این کشور هنوز برای رسیدن به اهداف خود در تولید انرژی های پاک و سبز و کاستن از آلودگی ها و اتکا به انرژی های فسیلی راه طولانی در پیش دارد.

آمارها نشان می دهد چین بین ۶۵ تا ۷۰ درصد از نفت مورد نیازش را از کشورهای دیگر وارد می کند و بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا است.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ادعای آمریکا درباره میدان نفتی جدید ایران ادعای آمریکا درباره میدان نفتی جدید ایران
جهان
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعاها گفته میدان نفتی جدید ایران می‌تواند به «بزرگترین سرمایه سرگردان دنیا» تبدیل شود. به گزارش فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه مدعی شده در صورتی که ایران فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خودش را تغییر ندهد، میدان نفتی جدید این کشور می‌تواند…...
معابد کشف نشده در آسمان معابد کشف نشده در آسمان
دیدنی‌ها
آشنایی با یک مکان مقدس بودایی‌ها در چین...
چرا بنزین سوپر کمیاب شد؟ چرا بنزین سوپر کمیاب شد؟
اقتصادی
کمبود بنزین سوپر در کشور در حالی وارد چندمین هفته شده که در این بین عواملی مختلف، از جمله عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس و تعمیرات اساسی پالایشگاه شازند به عنوان مقصران اصلی معرفی می‌شوند. چند ماه پیش بود که خبر کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های کشور به گوش رسید.…...

پاسخ دهید