تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

جهان
تولید نفت چین برای نخستین بار افزایش یافت

اداره ملی انرژی چین اعلام کرد برای نخستین بار در سه سال گذشته میزان تولید نفت چین افزایش یافت و این کشور به ثبات مطلوبی در تولید فراورده های انرژی دست یافته است.

به گزارش ایرنا؛ این اداره در تارنمای خود گزارش کرد چین در ۹ ماه سال جاری میلادی ۱۴۳ میلیون تن نفت تولید کرده است که در مقایسه با دوره مشابه گذشته ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

تولید گاز طبیعی این کشور هم در همین مدت به ۱۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است که ۹.۵ درصد به نسبت دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی رشد داشته است.

این اداره خاطر نشان کرد در این مدت ۴۰ نیروگاه جدید ذغالی مدرن نیز در کشور ایجاد شده و مجموع تولید ذغال سنگ آنها ۱۹۶ میلیون تن بوده است.

دولت چین اعلام کرده است بسرعت برای تولید انرژی های زیست محیطی و سبز در تلاش است و میزان تولید برق با انرژی های غیرفسیلی به بیش از ۳۷ درصد رسیده است.

«لی بایو چیانگ» از کارشناسان انرژی چین می گوید که این کشور هنوز برای رسیدن به اهداف خود در تولید انرژی های پاک و سبز و کاستن از آلودگی ها و اتکا به انرژی های فسیلی راه طولانی در پیش دارد.

آمارها نشان می دهد چین بین ۶۵ تا ۷۰ درصد از نفت مورد نیازش را از کشورهای دیگر وارد می کند و بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا است.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ رسانه‌ها را به جانبداری از چین متهم کرد ترامپ رسانه‌ها را به جانبداری از چین متهم کرد
جهان
ترامپ رسانه‌ها را به جانبداری از چین در مساله کروناویروس متهم کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: آنها دقیقا همین کار را می‌کنند، آنها طرف چین هستند! آنها کاری را که نباید انجام می‌دهند. وی افزود: اما چرا این کار را…...
عشق علیه کرونا عشق علیه کرونا
کاربران ویژه - گوناگون
مبارزه خانوادگی با ویروس خطرناک در ووهان چین...
حمل و نقل ضد کرونایی در چین حمل و نقل ضد کرونایی در چین
سلامت و زندگی
راننده‌های تاکسی در چین با کاور پلاستیکی به جنگ کرونا رفته‌اند....

پاسخ دهید