توضیح پلیس درباره خبر تیراندازی مقابل ساختمان مجلس

حوادث
توضیح پلیس درباره خبر تیراندازی مقابل ساختمان مجلس

به‌دنبال انتشار خبری درباره تیراندازی در محدوده مرکزی تهران، پلیس پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت نوشت: «دقایقی پیش وقوع یک فقره تیراندازی در مقابل بیمارستان شفا یحیاییان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شپ که درپی آن بلافاصله عوامل انتظامی به محل اعزام شدند. عوامل انتظامی مستقر در محل اقدام به خلع سلاح عامل تیراندازی و دستگیر وی کردند که از این شخص یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زن کشف شد. خوشبختانه در این حادثه به هیچ کدام از شهروندان آسیبی وارد نشده است. اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد .

در لحظات اولیه انتشار خبر، با توجه به نزدیکی بیمارستان به ساختمان مجلس شورای اسلامی، برخی رسانه‌ها تیتر تیراندازی مقابل مجلس شورای اسلامی را به‌کار بردند اما توضیحات پلیس نشان می‌دهد این اتفاق مقابل بیمارستان شفا یحیاییان در محدوده میدان بهارستان رخ داده است.

همچنین روابط‌‌عمومی مجلس در اطلاعیه رسمی نوشت: ساعاتی قبل فردی در خیابان مجاهدین اسلام اقدام به تیراندازی کرد و از آنجا که این اتفاق در جلوی یکی از بیمارستان‌های نزدیک ساختمان مجلس شورای اسلامی رخ داد، بازتاب رسانه‌ای وسیعی پیدا کرد. براساس اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولان مربوطه، فردی که اقدام به تیراندازی کرد کارمند یک شرکت پالایشگاهی، متولد سال ۱۳۶۱ و ساکن استان اصفهان است. وی با سلاح شکاری ساچمه‌ای که دارای مجوز بود اقدام به تیراندازی هوایی کرد و بلافاصله بعد از تیراندازی بازداشت شد که در مراحل بازجویی، انگیزه‌ این فرد مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید