توضیحات دادگستری خراسان رضوی درباره یک اعدامی

اجتماعی
توضیحات دادگستری خراسان رضوی درباره یک اعدامی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برخی از رسانه‌های معاند در فضای مجازی از اعدام فردی در مشهد به‌علت نوشیدن الکل خبر دادند.اما واقعیت ماجرا چیست؟ در اطلاعیه‌ روابط‌عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان‌رضوی آمده است:

سوابق نشان می‌دهد فردی که اعدام شده، دارای ۲۰سابقه محکومیت کیفری قطعی در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ بوده است. این فرد در سال ۷۵ به دلیل ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به ۱۵ماه حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم می‌شود، اما این پایانی بر خلاف‌کاری‌های وی نبود. او دو بار در سال ۷۷ و دو بار نیز در سال ۷۸ به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به زندان می‌رود. در سال ۷۹ بزهکاری‌های این فرد ادامه می‌یابد و در سال ۷۹بار دیگر به زندان می‌افتد. در سال ۸۰ نیز همین فرد بار دیگر در زندان بوده است.

محکومیت این فرد در سال ٨۶ به جرم ضرب و جرح عمدی تائید و در همان سال بار دیگر به‌علت شرب‌خمر راهی زندان می‌شود. او بعد از آزادی بار دیگر به بزهکاری‌هایش ادامه می‌دهد و در سال ۸۸ بار دیگر به علت ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و در سال ۸۹ به علت شرب خمر زندان و شلاق محکوم می‌شود.

محکومیت‌های متعدد این فرد در سال‌های ۸۹، ۹۰، ۹۱ و ۹۲ نیز به‌علت ارتکاب جرایم مربوط به موادمخدر و شرب‌خمر ادامه می‌یابد.

در سال ٩۴ نیز به جرم نوشیدن و نگهداری مشروبات الکلی به ۱۱ ماه حبس محکوم می‌شود. این فرد در سال ۹۶ هم بار دیگر به علت نگهداری مشروبات الکلی به هشت ماه حبس محکوم می‌شود. او بار دیگر در سال ٩٧ در حالی که مست بوده روی موتورسیکلت درحال رانندگی پر خطر و بدون گواهینامه دستگیر می‌شود، حتی نامبرده در مقاطع مختلف زمانی به اتهاماتی مانند: آدم‌ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت و سرقت نیز تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

نهایتاً حکم فرد موصوف پس از طی تشریفات کامل قانونی به‌مرحله اجرا در می‌آید. بدیهی است اتخاذ رویه‌های ناصواب و نادیده انگاشتن اصول اخلاقی و تقطیع واقعیت در زمینه انتشار این‌گونه اخبار با اهداف مغرضانه، نمی‌تواند حقیقت را از چشم تیزبین افکار عمومی پنهان کند.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا ترکیه مرز هوایی با ایران را باز نمی‌کند؟ چرا ترکیه مرز هوایی با ایران را باز نمی‌کند؟
اجتماعی
ترکیه شنبه گذشته مجوز همه پروازها از تهران را باطل کرد. اعلام شد این تصمیم به دستور وزارت حمل و نقل و وزارت بهداشت ترکیه گرفته شده است. حالا شرکت هواپیمایی ترکیه در نامه جدیدی به آژانس‌های مسافرتی ایران اطلاع داده علت توقف پروازها بین دو کشور، در ادامه شیوع…...
جزییات زلزله چهار ریشتری فیروزکوه اعلام شد جزییات زلزله چهار ریشتری فیروزکوه اعلام شد
اجتماعی
مدیرکل بحران استان تهران اعلام کرد که زمین لرزه چهار ریشتری در فیروزکوه خسارت جانی و مالی نداشته است. به‌گفته منصور درجاتی این زلزله ساعت ۱۱و ۴۹دقیقه امروز در عمق هفت کیلومتری زمین در منطقه فیروزکوه رخ داد و پس از آن تیم‌های ارزیابی از دستگاه‌های امدادی نظیر هلال احمر…...
دردسرسازی مدافع استقلال در جلسه کنکور دکترا دردسرسازی مدافع استقلال در جلسه کنکور دکترا
اجتماعی
سیاوش یزدانی بازیکن استقلال تهران که دیروز از سر جلسه کنکور دکتری عکسی رو اینستاگرام منتشر کرد، اصلا فکر نمی‌کرد دچار دردسری به این بزرگی شود. طبق قوانین همراه داشتن موبایل در جلسه کنکور تخلف است اما بازیکن استقلال بدون توجه به این نکته، سر جلسه گوشی خود را از…...

پاسخ دهید