تمرین مرکب دریایی ارتش ایران و پاکستان پایان یافت

سیاسی
تمرین مرکب دریایی ارتش ایران و پاکستان پایان یافت

ایرنا – تمرین مرکب دریایی بین دو نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان،با حضور ناوگروه های نیروی دریایی ۲کشور و انجام سناریوهای مختلف دریایی در آب‍های خلیج فارس و دریای عمان پایان یافت.

به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، تمرین مرکب دریایی با هدف ارتقای توان رزمی و تبادل اطلاعات و دانش نظامی بین دو نیروی دریایی ایران و پاکستان و به منظور نمایش قدرت دریایی و هم افزایی، برقراری تعامل سازنده و پویا در راستای ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه، صبح امروز در آب های خلیج فارس و دریایی عمان، برگزار شد و با موفقیت به پایان رسید.

در این تمرین دریایی یگان‌های نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن البرز و یک فروند موشک انداز به همراه یک بالگرد و همچنین یگان های شناور رزمی و پشتیبانی از نیروی دریایی پاکستان حضور داشتند.

عملیات دریایی مشترک شامل نقل و انتقالات هوایی، دریایی و انجام مشترک عملیات Passex در این تمرین مرکب دریایی با حضور یگان‍های نیروهای دریایی ایران و پاکستان، انجام شد.

شایان ذکر است روز گذشته نیز افسران و کارکنان ۲ نیروی دریایی ایران و پاکستان در راستای تبادل تجربیات آموزشی و عملیاتی از یگان‌های شناور یکدیگر مستقر در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس بازدید کردند.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان پیش از ظهر شنبه در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلوگرفت.

ناوگروه پاکستانی شامل ۲ ناو نیروی دریایی در راستای سنت دریایی پاکستان و به منظور تقویت بیشتر روابط دو جانبه و دوستانه، امروز در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت و فرماندهان وکارکنان آن مورد استقبال همتایان ایرانی خود قرار گرفتند.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اتمام حجت ایران با غربی‌ها در وین اتمام حجت ایران با غربی‌ها در وین
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین این روزها در مرکز توجه دیپلمات‌های ایرانی و غربی قرار دارد.در حالی که برخی از رسانه‌های خارجی مدعی حضور آمریکایی‌ها در این جلسه بودند اما مشخص شد که تهران موافق اقداماتی از این دست نیست.این روزها و در…...
حسین دهقان:مدیران دولتم را از سپاه نمی‌آورم حسین دهقان:مدیران دولتم را از سپاه نمی‌آورم
سیاسی
سردار حسین دهقان، کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ می‌گوید: به‌عنوان فردی غیرنظامی نامزد شده ام و ایمان دارم به عنوان کاندیدای مستقل که به هیچ جریان سیاسی بدهی ندارد می‌توانم به مردم خدمت کنم و با حضورم در این جایگاه پایانی بر دعوا‌های جریان‌های سیاسی باشم. خبرآنلاین: سردار حسین دهقان اولین کاندیدای…...
واکنش امام‌جمعه گرگان به کودک آزاری گنبدکاووس واکنش امام‌جمعه گرگان به کودک آزاری گنبدکاووس
سیاسی
ایسنا: امام‌جمعه گرگان با اشاره به حادثه تعرض به دو کودک در یکی از روستا‌های گنبدکاووس، گفت: از مردم ترکمن‌صحرا به‌ویژه علما و ائمه جمعه، فرهیختگان و جوانان که در این ماجرا به جوسازی‌ها توجه نکردند، تشکر می‌کنم. آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به حادثه‌ای…...

پاسخ دهید