تست روانشناسی: چه حیوانی در این عکس می‌بینید

سلامت و زندگی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 3 عکس
تست روانشناسی: چه حیوانی در این عکس می‌بینید

شما غالب اوقات راست مغز هستید یا چپ مغز؟
به نوشته سایت یک پزشک به نقل از سایت theepochtimes ، اگر بدانید نیم کره راست شما بیشتر فعال است یا نیم کره چپ، اطلاعات زیادی درباره قدرت ذهنی و شخصیت خود خواهید داشت و بیشتر با ویژگی‌های ذاتی که دارید؛ آشنا می‌شوید.
در ظاهر، دو نیم کره مغز مشابه یکدیگر هستند. توده‌های به هم پیوسته‌ و پیچیده‌ای از رشته‌های عصبی که یک بزرگراه اطلاعاتی تشکیل می‌دهند و وظیفه پردازش اطلاعات را برعهده دارند.
اما تحقیقات دهه ۱۹۶۰ راجر دبلیو اسپری نشان داد دو نیم کره در پردازش اطلاعات تفاوت‌های زیادی دارند و فعال بودن هر کدام آن‌ها، ویژگی‌های شخصیتی افراد را مشخص می‌کند.
یک روش ساده برای پی بردن به این موضوع وجود دارد. به عکس بالا نگاه کنید و بگویید در اولین نگاه چه حیوانی را در تصویر مشاهده می‌کنید.

۱- سر ببری در حال غرش
اگر حیوان درون عکس بالا را یک سر ببر می‌بینید؛ نیم کره چپ مغز شما فعال‌تر از نیم کره راست آن است.
چپ مغزها افرادی منظم‌تر، تحلیل‌گر با افکاری سازمان‌یافته‌تر هستند. قدرت محاسباتی بیشتری دارند و غالبا در نوشتن یا حل مسئله بهتر از راست مغزها عمل می‌کنند.
احتمالا شما شخصیتی خونسردتر، دقیق‌‌تر و منطقی‌تر از اطرافیان خود دارید و چه بسا برای این ویژگی‌های ذاتی مورد سرزنش هم قرار بگیرید. هدف‌گرا هستید و در زندگی برنامه و نظم دارید. سعی می‌کنید کمتر درگیر احساسات شوید و تصمیم‌های هیجانی بگیرید.
بیشتر از اینه رویاگرا باشید؛ زندگی را منطقی و واقعی دنبال می‌کنید.

۲- میمونی آویزان از شاخه درخت
اگر در اولین نگاه به عکس اولیه، میمونی آویزان از شاخه درخت مشاهده کردید؛ نیم کره راست مغز شما قوی‌تر و فعال‌تر است.
افرادی که نیم کره راست مغز فعال‌تری دارند؛ افرادی خلاق و هنرمند، دارای هوش هیجانی، رویاپرداز و خودمختار هستند. این افراد بیشتر کارها را براساس شهود و استنباط خود انجام می‌دهند و در حل مسئله به شدت شهودی هستند.
به احساسات و هیجان‌ها اهمیت می‌دهند و غالبا رویاپرداز هستند. برای زندگی آینده خود یک برنامه رویایی چیده و سعی می‌کنند آن را رنگ واقعیت ببخشند. غالبا موفق می‌شوند چون تلاش می‌کنند و سر پای خود می‌ایستند.
این افراد در زمینه‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی، خلاقیت و سایر رشته‌های خلاقانه مهارت دارند.
راست مغزها تفکراتی انتقادی و روشن دارند. روی یک خط راست حرکت نمی‌کنند و دوست دارند ساختارشکن باشند.

هر دو نیم کره مغز را نیاز داریم
در نهایت باید بدانیم هیچ‌کس تنها با یک نیم کره مغزی خود زندگی نمی‌کند. در بسیاری از ویژگی‌ها و زمان‌ها، هر دو نیم کره مغز فعال هستند و بخشی از کار را به دست گرفتند.
مثلا، در حالی‌که آموزش زبان و افزایش مهارت در زبان جدید برعهده نیم کره چپ مغز است؛ نیم کره راست مدیریت لحن و درک معنای را برعهده دارد و همکاری این دو نیم کره منجر به یک مهارت کامل می‌شود.
هر دو نیم کره با هم هماهنگی زیادی دارند و دو بال یک نیروگاه قدرتمند اطلاعاتی هستند تا به درکی درست از جهانی تک بعدی برسیم!

بازدید اپلیکیشن 416 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ویتامین C و ۶ دلیل برای مصرف منظم آن ویتامین C و ۶ دلیل برای مصرف منظم آن
سلامت و زندگی
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "مدیکال دیلی"، ویتامین C از جمله مواد مغذی است که به طور طبیعی در بدن انسان تولید نمی شود و برای تامین نیاز روزانه باید آن را از منابع غذایی مانند میوه ها و سبزیجات مانند مرکبات و فلفل های دلمه…...
تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی تمرینات ورزشی ممنوعه در روزهای قرنطینه خانگی
سلامت و زندگی
یک دکترای فیزیولوژی ورزشی تمرینات و حرکات ورزشی ممنوعه در خانه را بر شمرد و تاکید کرد که افراد مختلف به دلیل آسیب پذیری از انجام این دسته از تمرینات خودداری کنند. شکوفه سخنور در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد تمرینات و حرکات ورزشی که در منزل نباید انجام داد،…...
کدام تست کرونا مورد تایید وزارت بهداشت است؟ کدام تست کرونا مورد تایید وزارت بهداشت است؟
سلامت و زندگی
خبرگزاری مهر: سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به انجام تست کرونا در برخی از آزمایشگاه های پزشکی کشور، توضیحاتی ارائه داد. کیانوش جهانپور، گفت: وزارت بهداشت فقط آن تست‌هایی را قبول دارد که در آزمایشگاه‌های مورد تأیید این وزارتخانه انجام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه تست کرونا برای افرادی…...

پاسخ دهید