تست روانشناسی: چه حیوانی در این عکس می‌بینید

سلامت و زندگی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 3 عکس
تست روانشناسی: چه حیوانی در این عکس می‌بینید

شما غالب اوقات راست مغز هستید یا چپ مغز؟
به نوشته سایت یک پزشک به نقل از سایت theepochtimes ، اگر بدانید نیم کره راست شما بیشتر فعال است یا نیم کره چپ، اطلاعات زیادی درباره قدرت ذهنی و شخصیت خود خواهید داشت و بیشتر با ویژگی‌های ذاتی که دارید؛ آشنا می‌شوید.
در ظاهر، دو نیم کره مغز مشابه یکدیگر هستند. توده‌های به هم پیوسته‌ و پیچیده‌ای از رشته‌های عصبی که یک بزرگراه اطلاعاتی تشکیل می‌دهند و وظیفه پردازش اطلاعات را برعهده دارند.
اما تحقیقات دهه ۱۹۶۰ راجر دبلیو اسپری نشان داد دو نیم کره در پردازش اطلاعات تفاوت‌های زیادی دارند و فعال بودن هر کدام آن‌ها، ویژگی‌های شخصیتی افراد را مشخص می‌کند.
یک روش ساده برای پی بردن به این موضوع وجود دارد. به عکس بالا نگاه کنید و بگویید در اولین نگاه چه حیوانی را در تصویر مشاهده می‌کنید.

۱- سر ببری در حال غرش
اگر حیوان درون عکس بالا را یک سر ببر می‌بینید؛ نیم کره چپ مغز شما فعال‌تر از نیم کره راست آن است.
چپ مغزها افرادی منظم‌تر، تحلیل‌گر با افکاری سازمان‌یافته‌تر هستند. قدرت محاسباتی بیشتری دارند و غالبا در نوشتن یا حل مسئله بهتر از راست مغزها عمل می‌کنند.
احتمالا شما شخصیتی خونسردتر، دقیق‌‌تر و منطقی‌تر از اطرافیان خود دارید و چه بسا برای این ویژگی‌های ذاتی مورد سرزنش هم قرار بگیرید. هدف‌گرا هستید و در زندگی برنامه و نظم دارید. سعی می‌کنید کمتر درگیر احساسات شوید و تصمیم‌های هیجانی بگیرید.
بیشتر از اینه رویاگرا باشید؛ زندگی را منطقی و واقعی دنبال می‌کنید.

۲- میمونی آویزان از شاخه درخت
اگر در اولین نگاه به عکس اولیه، میمونی آویزان از شاخه درخت مشاهده کردید؛ نیم کره راست مغز شما قوی‌تر و فعال‌تر است.
افرادی که نیم کره راست مغز فعال‌تری دارند؛ افرادی خلاق و هنرمند، دارای هوش هیجانی، رویاپرداز و خودمختار هستند. این افراد بیشتر کارها را براساس شهود و استنباط خود انجام می‌دهند و در حل مسئله به شدت شهودی هستند.
به احساسات و هیجان‌ها اهمیت می‌دهند و غالبا رویاپرداز هستند. برای زندگی آینده خود یک برنامه رویایی چیده و سعی می‌کنند آن را رنگ واقعیت ببخشند. غالبا موفق می‌شوند چون تلاش می‌کنند و سر پای خود می‌ایستند.
این افراد در زمینه‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی، خلاقیت و سایر رشته‌های خلاقانه مهارت دارند.
راست مغزها تفکراتی انتقادی و روشن دارند. روی یک خط راست حرکت نمی‌کنند و دوست دارند ساختارشکن باشند.

هر دو نیم کره مغز را نیاز داریم
در نهایت باید بدانیم هیچ‌کس تنها با یک نیم کره مغزی خود زندگی نمی‌کند. در بسیاری از ویژگی‌ها و زمان‌ها، هر دو نیم کره مغز فعال هستند و بخشی از کار را به دست گرفتند.
مثلا، در حالی‌که آموزش زبان و افزایش مهارت در زبان جدید برعهده نیم کره چپ مغز است؛ نیم کره راست مدیریت لحن و درک معنای را برعهده دارد و همکاری این دو نیم کره منجر به یک مهارت کامل می‌شود.
هر دو نیم کره با هم هماهنگی زیادی دارند و دو بال یک نیروگاه قدرتمند اطلاعاتی هستند تا به درکی درست از جهانی تک بعدی برسیم!

بازدید اپلیکیشن 409 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هفت گیاهی که به پاکسازی هوای خانه شما کمک می‌کند هفت گیاهی که به پاکسازی هوای خانه شما کمک می‌کند
سلامت و زندگی
بعضی افراد، بیشترین وقت خود را در خانه می گذرانند و بسیار مهم است که از کیفیت هوای داخل خانه آگاه باشند؛ خواه این زمان در خانه خواه در در دفتر کار سپری شود. گیاهان تصفیه هوا در منزل به گزارش خبرآنلاین، همه گیاهان در ازای دی اکسید کربن، اکسیژن…...
با دلایل سرفه آشنا شوید با دلایل سرفه آشنا شوید
سلامت و زندگی
سرفه یکی از شکایات رایج مردم در طول سال است و این موارد طی ماه های سرد زمستان هرچه بیشتر افزایش می یابند. سرفه انواع و دلایل مختلفی دارد و انتخاب نوع درمان به دلیل آن بستگی دارد. به گزارش عصر ایران به نقل از "ایزی هلث اپشنز"، آثار ناخوشایند…...
‌این هفت بیماری مرموز و کشنده ‌این هفت بیماری مرموز و کشنده
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده | ‌«کرونا» در حال تبدیل شدن به یکی از بیماری‌های هولناک تاریخ است و حتی سازمان بهداشت جهانی نیز در اقدامی کم ‌سابقه، وضعیت فوق‌العاده جهانی صادر کرده است. تا به حال در سرتاسر جهان حدود ۹هزار نفر به این ویروس مرموز مبتلا شده‌اند و…...

پاسخ دهید