ترامپ حداقل تا نوامبر ۲۰۲۰ ماندنی است!

جهان
ترامپ حداقل تا نوامبر ۲۰۲۰ ماندنی است!

بنا به آخرین نظرسنجی انجام شده، ۴۴ تا ۴۸ در صد آمریکایی ها موافق استیضاح ترامپ و برکناری او از ریاست جمهوری هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین دکتر ویلیام گالستون در وب سایت موسسه مطالعاتی بروکینگز با عنوان «ایالت های تاثیر گذار بر انتخابات ۲۰۲۰، با استیضاح ترامپ مخالف هستند» به وضعیت ترامپ و استیضاح او پرداخته است.

**اصطلاح «ایالت های شناور ((Swing states» به ایالت هایی اطلاق می شود که ساکنان آن گاهی اوقات به نامزدهای دموکرات ها و برخی اوقات به نامزدهای جمهوریخواهان رای می دهند. در این یادداشت، نظرسنجی در شش ایالت از مجموعه«ایالت های شناور((Swing states»، که در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش کیلدی دارند، مورد بررسی قرار گرفته است.

مشروح این مقاله را در ادامه می خوانیم:

بنا به آخرین نظرسنجی انجام شده، ۴۴ تا ۴۸ در صد آمریکایی ها موافق استیضاح ترامپ و برکناری او از ریاست جمهوری هستند. اما همانطوری که می دانید، تعیین نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین تعداد سناتورهای هر ایالت،بر پایه تعداد آرای الکترال کالج هر ایالت تعیین می شوند. از این رو، برای تحلیل نتیجه انتخابات، لازم است که چگونگی افکار عمومی هر ایالت مورد توجه قرار گیرد.

بنا به نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز و کالج سیِنا» که به تازگی منتشر گردیده، نظر رای دهندگان در «ایالت های شناور «swing states» که نقش اثرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خواهند داشت، متفاوت از نظر رای دهندگان در کل آمریکا است. رای دهندگان ایالت های مذکور مانند سایر آمریکایی ها، موافق «تحقیق و تفحص پیرامون استیضاح ترامپ» هستند اما “مخالفان” و “موافقان” «استیضاح و برکناری رییس جمهور»، به ترتیب ۵۲ درصد و ۴۴ درصد از آرای نظرسنجی ها را تشکیل می دهند. البته این احتمال وجود دارد که در صورتی که افراد طرفدار استیضاح در ایالت های واقع درساحل شرقی و غربی آمریکا به اکثریت قاطع برسند، ارقام و اعداد درسطح ملی را افزایش دهند، اما تحلیلگران و دست اندرکاران احزاب، باید برای تعیین میزان حمایت طرفداران حزب خود از استیضاحی که دموکرات ها به دنبال آن هستند، به نکته دیگری نیز توجه کنند.

نکته مهم در مورد آمار این است که پنج هفته افشاگری و تحقیق پیرامون استیضاح ترامپ، نتوانسته تغییری در مخالفت تقریبا یکپارچه ی جمهوریخواهان با استیضاح ترامپ ایجاد کند، و اکثریت مستقل ها هم برای استیضاح او متقاعد نشده اند.

به علاوه، در شش ایالت مذکور، عده معدودی از کسانی که سال ۲۰۱۶ به ترامپ رای دادند، اکنون با او مخالف شده اند، و تعداد متوسط آنها در این شش ایالت، فقط ۵ درصد است، در حالی که تقریبا ۹ درصد آنهایی که در این شش ایالت، در سال ۲۰۱۶ به کلینتون رای دادند، با استیضاح و برکناری ترامپ مخالف هستند.

در ضمن، همانطوری که انتظار می رفت، حمایت از استیضاح و برکناری ترامپ از ریاست جمهوری، به شدت تابع نژاد و قومیت رای دهندگان است.

نظر سنجی مشترک «نیویورک تایمز و کالج سیِنا» نشان می دهد که ۸ درصد رای دهندگان در این شش ایالت که در میان سایر «ایالت های شناور(Swing States)»، ایالت های کلیدی محسوب می شوند، «حامی تحقیق و تفحص پیرامون استیضاح» و البته «مخالف استیضاح» نیزهستند. البته می توان فرض کرد که به تدریج که مدارک بیشتری در رابطه با استیضاح، توسط کمیته تحقیق استیضاح ارایه می شوند، ممکن است نظر این افراد در رابطه با استیضاح و منصفانه بودن آن تغییر کند.

با تمام اینها، بی اعتمادی شدید مردم به نمایندگان و مقامات منتخب، ممکن است بی تفاوتی آنها نسبت به استیضاح را در پی داشته باشد. در تمام «ایالت های شناور((Swing states»، ۴۷ درصد رای دهندگان معتقدند که اقدامات ترامپ در رابطه با اوکراین و همچنین تحقیق دررابطه با پرونده «جوبایدن» و پسرش، کار معمول همه سیاستمداران است. ۴۳ درصد رای دهندگان هم می گویند این نوع کارها، متعلق به سیاستمداران سیاست باز (و نه همه سیاستمداران) است.

بین ۴۲ درصد تا ۵۱ درصد رای دهندگان «ایالت های شناور«Swing states» چنین نگاه بدبینانه ای به سیاست و سیاستمداران دارند. رقم ۴۲ درصد متعلق به فلوریدا و ۵۱ درصد متعلق به آریزونا است.

با چنین بدبینی ای که مردم آمریکا نسبت به سیاستمداران این کشور دارند، ممکن است نتیجه آن شود که ترامپ، حداقل تا نوامبر ۲۰۲۰ همچنان در ریاست جمهوری بماند.

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پروفسور جانشین ابوبکر شد پروفسور جانشین ابوبکر شد
جهان
یک روزنامه انگلیسی از رهبر جدید داعش رونمایی کرد. به گزارش خبرآنلاین، کانال توئیت پرس به نقل از دیلی میل گزارش داد: عبدالله قارداش معروف به پروفسور، هم سلولی سابق البغدادی در سال ۲۰۰۳ و یکی از افسران ارتش صدام حسین به عنوان رهبر جدید داعش معرفی شد. وی قانونگذار…...
فاکس: آزمایش دی‌ان‌ای مرگ البغدادی را تایید کرد فاکس: آزمایش دی‌ان‌ای مرگ البغدادی را تایید کرد
جهان
شبکه فاکس نیوز اعلام کرد، مقامات آمریکایی با استناد به نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای، مرگ البغدادی رهبر داعش را تایید کردند.   ایسنا: به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، مسئولان آمریکایی گفته‌اند که بررسی‌های دی‌ان‌ای نشان می‌دهد که جسد یکی از افراد کشته شده در حمله روز شنبه نیروهای آمریکایی در…...
جان کری: پرچم‌ روسیه بر فراز پایگاه‌های ما میزان ضرر را نشان می‌دهد جان کری: پرچم‌ روسیه بر فراز پایگاه‌های ما میزان ضرر را نشان می‌دهد
جهان
وزیر خارجه سابق آمریکا از نحوه تعامل رئیس جمهوری این کشور با همتای ترکی‌اش درخصوص پرونده سوریه انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا در دوران باراک اوباما در گفت‌وگو با "سی ان ان" خاطرنشان کرد: ضرر رخ داد و…...

پاسخ دهید