تاکید بارزانی بر حضور نیروهای آمریکایی در عراق

جهان
تاکید بارزانی بر حضور نیروهای آمریکایی در عراق

ایسنا: نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق ضمن ابراز امیدواری نسبت به موفقیت نخست‌وزیر مکلف این کشور در ماموریت جدید خود، از احتمال پیدایش مجدد داعش سخن گفت.

به نقل از سایت المسله، مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق امروز(چهارشنبه) در مصاحبه‌ای عنوان کرد: امیدواریم محمد علاوی، نخست‌وزیر مکلف در تشکیل دولت و ماموریت جدید خود موفق عمل کند.

وی خواستار پایبندی به توافقات اصولی منعقد شده میان اقلیم کردستان و بغداد در دوره عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مستعفی عراق شد و گفت، عبد المهدی تلاش کرد اما متاسفانه مورد حمایت کافی فراکسیون‌های سیاسی دیگر برای تداوم اجرای برنامه کاری خود قرار نگرفت.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق گفت: ما معتقدیم وی مسئول همه مشکلات کشور نبود و امیدواریم نخست وزیر جدید از حمایت بیشتری از سوی ملت و گروه‌های سیاسی جهت کسب موفقیت برخوردار باشد.

بارزانی اظهار کرد، افرادی هستند که مخالف رهبری دولت توسط علاوی هستند، اما در مقابل افرادی نیز وجود دارند که از وی حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خطر داعش همچنان به عنوان تهدید جدی پابرجا است بر لزوم باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق تاکید کرد و گفت، همه عوامل اصلی که در پیدایش داعش نقش داشتند همچنان وجود دارند.

بازدید اپلیکیشن 26 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پذیرش پیرزن ۸۱ ساله در دانشگاه “هاروارد” پذیرش پیرزن ۸۱ ساله در دانشگاه “هاروارد”
جهان
یک زن ۸۱ ساله موفق به آغاز تحصیل در کلاس‌های آنلاین دانشگاه "هاروارد" شد. به گزارش ایسنا به نقل از تی‌وی‌اچ‌، "باربارا اینگرام"(Barbara Ingram) هرگز تصور نمی‌کرد که در سن ۸۱ سالگی مجددا به ادامه تحصیل بپردازد. "باربارا اینگرام" اهل دالاس آمریکا به دلیل شیوع "کووید-۱۹"، چند ماه اخیر را…...
جان ولیعهد پیشین عربستان در خطر است! جان ولیعهد پیشین عربستان در خطر است!
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | وکلای ولیعهد سابق سعودی که در بند بن‌سلمان به سر می‌برد درباره اوضاع جسمانی وی به شدت ابراز نگرانی کردند و گفتند که اطلاعاتی از مکان نگهداری بن‌نایف ندارند. روزنامه آمریکایی فایننشال تایمز به نقل از تیم حقوقی بن‌نایف از شرایط دشواری که ولیعهد سابق در…...
برگزاری سه رزمایش همزمان در اقیانوس آرام برگزاری سه رزمایش همزمان در اقیانوس آرام
جهان
با اوج گرفتن تنش ها در شرق آسیا کشورهای چین، آمریکا و تایوان در حال برگزاری رزمایش همزمان در بخش‌های مختلف اقیانوس آرام هستند. به گزارش مهر، رصد اخبار شرق آسیا نشان می‌دهد که از دیروز دوشنبه کشورهای چین، آمریکا و تایوان، رزمایش‌های دریایی خود را در اقیانوس آرام آغاز…...

پاسخ دهید