بخشش جرایم مالیاتی از ۱۴۰۰ به بعد کاهش می‌یابد

اقتصادی
بخشش جرایم مالیاتی از ۱۴۰۰ به بعد کاهش می‌یابد

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان حداقل پولی است که با آن می توان مملکت را اداره کرد که از این میزان، ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ می شود این در حالی است که تنها هزینه حقوق های پرسنلی، حقوق کارمندان و بازنشستگان و … ۲۸ هزار میلیارد تومان می باشد.

به گزارش ایسنا «امیدعلی پارسا» امروز پنجشنبه ۱۹ تیرماه در جلسه نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه پیرامون بخشودگی و تقسیط مالیاتی در کشور اظهار کرد: تقسیط مالیات طبق قانون، نهایتا سه سال خواهد بود و بیش از سه سال هیچ شخصی در کشور اختیار نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه قانون تقسیط مالیات طبق مصوبه سران قوا در سال ۹۷، پنج ساله اعلام شد که این مصوبه برای سال ۹۸ اعلام نشده و برای سال جاری نیز پیشنهاد همان ۶۰ ماهه را به سران قوا داده ایم اظهار کرد: تقسیط مالیات از نوع قانون است. یک ریال وصول مالیاتی و یک ریال تقسیط مالیاتی بدون قانون صورت نخواهد گرفت.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به موضوع بخشودگی مالیاتی گفت: بخشودگی مالیاتی یک کارشناسی است که باید درباره پرونده مخصوص، در محل کار و توسط یک سلسه مراتب اداری صورت گیرد که در این راستا و برای جلوگیری از اعمال نظر شخصی در این نوع پرونده‌ها سال گذشته، سال گذشته به اجلاس سران سه قوه موضوعات حذف سلسله مراتب اداری و  از بین رفتن زمینه فساد اداری را پیشنهاد دادیم.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه سران قوا، در سال گذشته بحث بخشودگی ۹۰ درصدی برای بخش های تولیدی و ۸۰ درصدی برای بخش های غیرتولید مطرح شده است گفت: امسال نیز سران قوا تعیین کردن از خردادماه بحث بخشودگی ۸۰ و ۹۰ درصد ادامه پیدا کند که بعد از آن به صورت ۲ درصد ۲ درصد این میزان بخشودگی تا پایان سال به صورت ماهانه کاهش پیدا خواهد کرد.

پارسا با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد افزود: میزان بخشودگی های مالیاتی روند منطقی رو به کاهشی خواهد داشت و به هیچ عنوان دیگر به عقب بر نخواهیم گشت زیرا یکی از مشکلات نظام مالیات کشور در گذشته این بخشودگی جرایم بی حساب و کتاب بوده است.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه
اقتصادی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افراد در شرف ازدواج نیز مشمول دریافت کمک ودیعه اجاره می‌شوند گفت: متقاضیان از روز شنبه ۴ مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا گفت: برای ثبت نام کمک ودیعه اجاره، صفحه ای را…...
خاندان خسروشاهی و داستان پفک نمکی مینو خاندان خسروشاهی و داستان پفک نمکی مینو
اقتصادی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده |یک: خانواده خسروشاهی جزو تاجران اقتصادی مشهور قبل از انقلاب بودند. حاج حسن خسروشاهی بزرگ خاندان بود که در اواخر قاجار تا اوایل دوران پهلوی اول، مدت‌ها رئیس اتاق بازرگانی تبریز بود. گویا شم اقتصادی در این خانواده دست به دست منتقل می‌شد و تقریبا…...
قیمت نهایی k132 ایران‌خودرو احتمالا چقدر است؟ قیمت نهایی k132 ایران‌خودرو احتمالا چقدر است؟
اقتصادی
گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی شرایط فروش مشارکت در تولید محصول جدید k132 و سایر محصولات خود را اعلام کرده است که متقاضیانی که در قرعه کشی‌های قبلی ایران خودرو انتخاب نشده‌اند، می‌توانند به صورت اینترنتی در این طرح ثبت نام کنند و پس اطلاع از انتخاب شدن در…...

پاسخ دهید