دانلود اپلیکیشن هفت صبح

ببینید | حادثه پالایشگاه گاز پارسیان مهار شد

حوادث
video
ببینید | حادثه پالایشگاه گاز پارسیان مهار شد

تصاویری از لحظه انفجار خط لوله میعانات گازی خط ۱۰ اینچ پالایشگاه پارسیان در شهر خوزی بخش وراوی را ببینید. این حادثه با خط انتقال گاز میعانات گازی شرکت پالایش گاز پارسیان مهار شد. محمد عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اثر برخورد بولدوزر پیمانکار شرکت نفت و گاز مناطق مرکزی ایران با خط انتقال میعانات از پالایشگاه پارسیان به عسلویه، لوله دچار شکاف شده و میعانات نشت پیدا می‌کند، اظهار کرد: با اقدام سریع همکاران تیم واکنش سریع پالایشگاه (ERT)، همکاران منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز و همکاران منطقه عملیاتی تابناک، نشت میعانات مهار و سپس نسبت به ایزوله‌سازی منطقه اقدام شد. به امید خدا، پس از رفع آلودگی منطقه، عملیات تعمیرات روی خط آسیب دیده انجام و انتقال میعانات تولیدی پالایشگاه به روال عادی باز خواهد گشت.

به گفته سخنگوی شرکت ملی گاز ایران  این حادثه، تاکنون هیچگونه خسارت‌ جانی در بر نداشته است، همچنین این اتفاق هیچگونه خللی در کار پالایشگاه (گاز و میعانات) نیز ایجاد نکرد و روند تولید مطابق برنامه درحال انجام است.

پالایشگاه گاز پارسیان در ۳۰ کیلومتری شمال غربی لامرد و ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی مُهر قرار گرفته و تأمین بیش از ۷ درصد از سبد انرژی کشور را به‌عهده دارد.

منبع: ایسنا

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید