این پنج وسیله در حالت خاموش برق مصرف می‌کنند

سلامت و زندگی
این پنج وسیله در حالت خاموش برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ خاموششان را می‌زنید به کار کردن ادامه دهند؟ در ادامه از وسایلی خواهیم گفت که حتی بعد از خاموش کردنشان هم برق مصرف می‌کنند.

۱- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراهتان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد کرد. البته مقدار برقی که هدر می‌رود جزئی است، بنابراین ضرر مالی زیادی نخواهد داشت.

۲- گیرنده دیجیتال

گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیورها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می‌کنند. بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی‌دهیم و فکر می‌کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است، اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

۳- تلویزیون

آیا می‌دانستید وقتی دکمه‌ خاموش تلویزیون را می‌زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می‌شود و در حقیقت خاموش نمی‌شود؟ این امر هزینه‌ قابل توجهی به شما تحمیل می‌کند، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

۴- کامپیوتر رومیزی و لپ‌تاپ

کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می‌دهند. به همین دلیل است که باید آن‌ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه‌ی برقتان صرفه‌جویی خواهد شد.

۵- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می‌دهد که دستگاهتان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه‌ اضافی قابل توجهی را که به شما تحمیل می‌کند بگیرید.

پس باید آن‌ها را از برق بکشیم؟

شاید بعضی‌ها برقی که این دستگاه‌ها در این حالت مصرف می‌کنند و هزینه‌ای را که به بار می‌آورند جزئی بدانند و بعضی هم این مسأله را جدی بگیرند. در هر صورت، ارزشش را دارد که همیشه دستگاهتان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش‌بینی نشده ممکن است تمام خانه‌تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

بازدید اپلیکیشن 233 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

معروف‌ترین واکسن ایرانی چقدر اثربخشی دارد؟ معروف‌ترین واکسن ایرانی چقدر اثربخشی دارد؟
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی یکی از کسانی است که بارها اعلام کرده که ایران نباید منتظر تولید واکسن ایرانی بنشیند و باید با تمام قوا برای واردات واکسن و هرچه زودتر رسیدن آن به شهروندان اقدام کند. البته بارها هم مسئولان مختلف در توضیح…...
ببینید | جزئیات آخرین روند تولید واکسن‌های ایرانی کرونا ببینید | جزئیات آخرین روند تولید واکسن‌های ایرانی کرونا
سلامت و زندگی
رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امیدواریم در تیر ماه، ۲ واکسن تولید داخل در سبد واکسیناسیون عمومی قرار گیرد. منبع: صدا و سیما...
در جستجوی ردپای واکسن فایزر در ایران در جستجوی ردپای واکسن فایزر در ایران
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | چند روز پیش در شبکه‌های مجازی ویدئویی پخش شد که چند فرد فارسی زبان در حال باز کردن یک جعبه فایزر بودند. این فایزرها از کجا آمده‌اند؟ به ایران رسیده‌اند؟ چه کسی آنها را وارد کرده؟ این سوال‌ها در چهار روز گذشته داشت بیشتر و بیشتر…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید