ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

جهان
ایران: آمریکا، مرضیه هاشمی را بدون شرط آزاد کند

مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.
برترین ها: مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.
ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی‌الاصل این شبکه که پس از مسلمان شدن، نام مرضیه هاشمی را برگزید، توسط ماموران در واشنگتن دی سی بازداشت شده و تاکنون هیچ اتهامی به صورت رسمی علیه وی مطرح نشده است.

این روزنامه‌نگار و مجری متولد آمریکا، برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود که روز یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس لامبرت بازداشت و سپس توسط FBI به مرکز بازجویی منتقل شد.
هاشمی در گفتگو با اعضای خانواده خود اعلام کرده که علی‌رغم مخالفتش، حجابش را از سرش برداشته اند، دست و پاهای او را با زنجیر بسته و با وی همانند یک مجرم رفتار کردند.
علی عسگری رئیس صدا و سیما در واکنش به خبر بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی‌الاصل شبکه پرس‌تی‌وی به «ایلنا» گفت: وضعیت این خبرنگار را حتما پیگری می‌کنیم.
در همین رابطه امروز سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن بازداشت خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا تاکید کرد: خواهان برخورداری خانم هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان از بازداشت غیرقانونی هستیم.

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قرنطینه داوطلبانه ۲ نماینده مجلس انگلیس از ترس کرونا قرنطینه داوطلبانه ۲ نماینده مجلس انگلیس از ترس کرونا
جهان
دو نماینده مجلس انگلیس از ترس ابتلا به ویروس کرونا، پس از شرکت در نشستی که گفته می‌شود فرد مبتلا به این ویروس در آن‌جا حضور داشته، داوطلبانه خود را قرنطینه کردند. به گزارش ایرنا «الکس سوبل» نماینده حزب کارگر با اعلام این خبر در توییتر افزود که هرچند به…...
تصویری از حرکت عجیب یک معترض عراقی تصویری از حرکت عجیب یک معترض عراقی
جهان
تصویر رویترز از حرکت عجیب یک معترض عراقی را می بینید. معترضان در بغداد و استان‌های جنوب عراق علیه محمد علاوی نخست وزیر این کشور تظاهرات کرده و هشدار دادند که با معرفی کابینه، اعتراضات خود را تشدید خواهند کرد. در همین راستا علی البیاتی، عضو کمیساریای عالی مستقل حقوق‌بشر…...
بیانیه سفارت آمریکا درباره حمله به معترضان عراقی بیانیه سفارت آمریکا درباره حمله به معترضان عراقی
جهان
ایسنا نوشت: آمریکا ضمن تاکید بر پایندی به روابط خود با عراق، از دولت این کشور خواست تا به "اقدامات جنایتکارانه علیه تظاهرکنندگان صلح‌جو" پایان دهد. به گزارش سومریه نیوز، سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای اعلام کرد، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاوردور که در هجدهم…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید