اگر ۱۰سال پیش بیت‌کوین می‌خریدید، الان چقدر ثروت داشتید؟

اقتصادی
اگر ۱۰سال پیش بیت‌کوین می‌خریدید، الان چقدر ثروت داشتید؟

بیت کوین در روزهای اخیر در حال ثبت رکوردهای متوالی بوده و حالا در استانه ورود به ۵۰ هزار دلار قرار دارد اما زمانی تنها ۱۰ سنت قیمت داشته است.

در اکتبر ۲۰۱۰ می شد با ۱۰۰ دلار با توجه به قیمت ۱۰ سنتی آن، هزار بیت‌کوین خرید. این هزار بیت‌کوین در حال حاضر ۴۸ میلیون دلار ارزش دارد. البته این را هم نباید فراموش کرد که خیلی از افراد هم تمام یا بخش بزرگی از سرمایه خود را در این بازار از دست دادند: در سال ۲۰۱۷ بیت‌کوین از ۲۰ هزار دلار به پنج هزار دلار رسید و این سناریو ممکن است حالا هم اتفاق بیافتد. اصلی ترین دلیل مخالفان با بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی هم همین نوسانات بالای آن ها است که برای سرمایه گذاران مبتدی بسیار خطرناک خواهد بود.

به گفته پولوتسکی تعداد کسانی که در سال اولیه بیت‌کوین وارد این بازار شدند و دارایی خود را پس انداز کردند خیلی کم است و به همین دلیل تعداد افراد میلیونر شده از بیت‌کوین هم احتمالا خیلی زیاد نیست.

مایک نووگارتس- مدیر موسسه گلکسی دیجیتال پیش بینی می کند قیمت بیت‌کوین امسال به ۶۰ هزار دلار هم برسد. با این حال او هشدار داده است که در بازار ارزهای دیجیتالی هیچ چیز قطعی نیست و سرمایه گذاران باید خود را آماد مواجهه با هر چیزی کنند.

در حال حاضر و با بالا گرفتن تب ارزهای دیجیتالی، غول های مالی جهان در حال ورود به این بازار هستند. مسترکارت که بزرگ ترین ارایه دهنده خدمات پرداخت در جهان محسوب می شود اعلام کرده است تا پایان امسال امکان افزوده شدن ارزهای دیجیتالی به شبکه خود را فراهم می کند.

بازدید اپلیکیشن 45 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روند کاهشی قیمت دلار و سکه تا ظهر سوم اسفند روند کاهشی قیمت دلار و سکه تا ظهر سوم اسفند
اقتصادی
ضرب الاجل ایران برای توقف تعهدات برجامی کمتر از ۴۸ساعت دیگر به پایان می‌رسد اما در حالی که رافائل گروسی رئیس آژانس بین‌المللی اتمی برای مذاکره در تهران حضور دارد، قیمت دلار در بازار آزاد روند کاهشی را طی می‌کند. دلار در بازار آزاد پنجشنبه ۳۰بهمن ۲۶هزار تومان قیمت داشت.…...
خبر مهم برای متقاضیان دریافت وام مستاجران خبر مهم برای متقاضیان دریافت وام مستاجران
اقتصادی
بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن موظف شدند تا به کسانی که برای دریافت این وام تشکیل پرونده داده‌اند تا پایان اسفند تسهیلات پرداخت کنند. بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن ابلاغ کرد تا کسانی که در بانک برای دریافت این وام تشکیل پرونده داده‌اند تا…...
مرغ تنظیم بازاری نداریم؛در صف بایستید! مرغ تنظیم بازاری نداریم؛در صف بایستید!
اقتصادی
ایسنا: مشاهدات میدانی حاکی از آن است که همچنان تنش در بازار مرغ وجود دارد و به نظر می‌رسد وعده مسولان مربوطه مبنی بر تامین بازار شب عید و کاهش قیمتها هنوز عملیاتی نشده است. در حالی که گفته شده قیمت مرغ بایستی در خرده فروشی های سطح شهر کیلویی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید