اپلیکیشنی برای تشخیص تماس با “کروناویروس”

دانش و فناوری
اپلیکیشنی برای تشخیص تماس با “کروناویروس”

چین برای جلوگیری از گسترش کروناویروس، اپلیکیشنی طراحی کرده که به کاربران امکان می‌دهد تا تشخیص دهند که در معرض این ویروس قرار دارند یا خیر.

به نوشته ایسنا، این اپلیکیشن موسوم به “ردیاب تماس نزدیک” (close contact detector)، طوری طراحی شده که خطر تماس کاربران با کروناویروس را براساس میزان نزدیکی آن‌ها با افراد مبتلا به این بیماری و یا مشکوک به ابتلا مورد بررسی قرار می‌دهد.

کاربران برای بررسی وضعیت خود، باید یک کیوآر کد را با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند “علی پی” (Alipay)، “وی‌چت” (WeChat) یا “کیوکیو” (QQ)، در تلفن همراه خود اسکن کنند. پس از ثبت اپلیکیشن در تلفن همراه، باید نام کاربر و شماره شناسایی او در آن وارد شود. هر تلفن همراه می‌تواند وضعیت سه نفر را مورد بررسی قرار دهد.

در گزارش مربوط به این اپلیکیشن، جزئیات مربوط به چگونگی عملکرد آن مشخص نشده، اما در تعریف آن آمده است که وقتی کاربر فاقد محافظت کافی باشد و در تماس نزدیک با شخصی قرار بگیرد که نشانه‌های ابتلا به کروناویروس را دارد، هشدار می‌دهد.

تعریف تماس نزدیک، شامل افرادی می‌شود که با یکدیگر همکار یا همکلاس هستند و یا در یک خانه زندگی می‌کنند. علاوه بر این، کادر پزشکی که با بیماران مبتلا به کروناویروس در تماس هستند و یا مسافرانی که حمل و نقل انبوه را تجربه می‌کنند نیز در معرض ابتلا قرار دارند.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چهره‌های جنجالی روزهای کرونایی چهره‌های جنجالی روزهای کرونایی
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | نگاهی بر پنج نام پرتکرار در خبرهای مربوط به ویروس کرونا . یکی از مشکلاتی که در روزهای اول شیوع کرونا به استرس و نگرانی عمومی دامن زد تشتت و پراکندگی در اطلاع‌رسانی بود. در واقع اظهارنظر چهره‌های مختلف که گاهی کاملا در تضاد…...
ده‌ها میلیون ماسک وارد بازار می شود؟ ده‌ها میلیون ماسک وارد بازار می شود؟
اجتماعی
بخشهای مهم صحبتهای محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو را از قول خبرگزاری ایرنا برایتان نقل می‌کنیم: - چند ده میلیون ماسک خارجی طی امروز و یکی دو روز آینده وارد کشور می شود و به سرعت با اولویت مراکز بهداشتی- درمانی و بعد داروخانه ها در کشور…...
۱۳ توصیه برای پیشگیری از کرونا در نانوایی‌ها ۱۳ توصیه برای پیشگیری از کرونا در نانوایی‌ها
سلامت و زندگی
ایسنا نوشت: رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشاغلی همچون نانوایی که با تغذیه مردم به شکل مستقیم ارتباط دارد، بسیار ضروری است؛ با رعایت چند نکته بهداشتی در نانوایی ها می‌توان اطمینان از سلامت نان را افزایش داد. پیشگیری از کرونا در نانوایی ها اصلی ترین…...

پاسخ دهید