جزییات عملیات شناسایی شبکه‌های جاسوسی در ایران

سیاسی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 4 عکس
جزییات عملیات شناسایی شبکه‌های جاسوسی در ایران

اطلاعات جدیدی درباره دستگیری ۱۷نفر از جاسوسان حرفه‌ای که در سال ۹۷ دستگیر شده‌اند توسط وزارت اطلاعات منتشر شد.

مدیرکل ضدجاسوسی این وزارتخانه صبح امروز در جریان یک نشست خبری اعلام کرد برخی از این جاسوسان حکم اعدام گرفته‌اند. به گفته او جاسوسان شناسایی شده از شاغلان مراکز حساس و حیاتی و بخش خصوصی در حوزه‌های اقتصادی، هسته‌ای، زیرساختی، نظامی و سایبری بودند که به صورت پیمانکار یا مشاور در این بخش‌ها فعالیت داشتند و جمع‌آوری اطلاعات طبقه بندی شده از مراکز مهم و انجام عملیات‌های فنی – اطلاعاتی از مأموریت‌های محول شده به این شبکه بوده است.

صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی آمریکا برای جذب جاسوس بوده است.

سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزارهای مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچ کدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند.

وزارت اطلاعات همچنین بخشی از هویت این جاسوسان را افشا کرده است.

بازدید اپلیکیشن 135 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید