انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

اجتماعی
انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

سرهنگ محمدعلی فرهودی، رئیس پلیس فتای قزوین، درباره این خبر گفت: خانم شاکی در اظهارت خود بیان کرد شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی او را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب واردشدن خدشه به آبرو و حیثت وی شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به او نسبت داده است.

سرهنگ فرهودی گفت: کارآگاهان پلیس فتای قزوین با بررسی سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی، با هماهنگی‌های قضائی به‌عمل‌آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز هست، در مواجهه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بیان کرد که صفحه اینستاگرامی متعلق به او بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته، به قصد انتقام‌جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: مطابق ماده ۷۴۵ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

۲۳۳۰۲

بازدید اپلیکیشن 58 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازمانده حادثه محمودآباد: ربطی به نهنگ آبی ندارد بازمانده حادثه محمودآباد: ربطی به نهنگ آبی ندارد
اجتماعی
روزنامه شهروند با تنها بازمانده شنای مرگبار چهار پسر در ساحل محمودآباد گفتگو کرده است. اولین قرار و گردش جمعی به فاجعه‌ای غم‌انگیز تبدیل شد. تفریح پسران جوانی که از چند نقطه مختلف کشور دور هم جمع شده بودند، پایانی تلخ داشت. آب‌های ساحل محمودآباد این چهار دوست را در…...
ببینید | فرود ام‌جی روی یک پژو ۲۰۶ جان ۳ نفر را گرفت ببینید | فرود ام‌جی روی یک پژو ۲۰۶ جان ۳ نفر را گرفت
اجتماعی
پرواز مرگبار ام جی روی سقف ۲۰۶ در پردیس جان سه عضو یک خانواده را در دم گرفت...
واکنش تند جنتی به حذف عکس دختران از کتاب درسی واکنش تند جنتی به حذف عکس دختران از کتاب درسی
اجتماعی
حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم ابتدایی با واکنش های زیادی رو به رو شد. در این میان علی جنتی وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرزند آیت الله جنتی در واکنش به این اقدام در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «وقتی افراد نادانی را مسئول…...

پاسخ دهید