دانلود اپلیکیشن هفت صبح

افشای فایل صوتی جلسه کمیسیون اجتماعی با وزیر کار

سیاسی
افشای فایل صوتی جلسه کمیسیون اجتماعی با وزیر کار

فابل صوتی و متن جلسه کمیسیون اجتماعی با مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه توسط سایت رویداد ۲۴ منتشر شده که در آن موسوی لارگانی نماینده فلاورجان اتهامات بزرگی را متوجه وزیر تعاون دولت می‌کند

خلاصه سوال موسوی لارگانی نماینده فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از وزیر کار این است که چرا همه انتصابات وزارت کار، خارج از وزارتخانه انجام شده است. توضیحات موسوی لارگانی اینگونه آغاز می‌شود: «وزارت کار یک وزارتخانه تخصصی است و قرار نیست تغییرات نیروی انسانی بزرگی در آن ایجاد کنیم و خالی از نیروی متخصص هم نیست. بیش از ۸ هزار نفر در ستاد و در سازمان‌های استان‌ها کار می‌کنند که ۵۹ نفر با مدرک دکترا، ۶۲۵ نفر با مدرک کارشناسی ارشد و ۴۸۰ نفر با مدرک کارشناسی مشغول به کار هستند. اما وزیر کار به دلیل بی‌تجربگی خودش، نیروهای تخصصی را کنار زده و از آن‌ها در پست‌های معاونت و مدیر کلی استفاده نکرده و به جای آن افرادی سیاسی خالی از ذهن و بدون تجربه را از بیرون وزارتخانه آورده‌اند و مدیر کرده‌اند.»

موسوی لارگانی گفته «وقتی بدنه وزارتخانه که سال‌ها کار می‌کند و تخصص پیدا می‌کند و به دنبال انگیزه است تا پیشرفت کند و مسئولیتی بگیرد، مشاهده می‌کند که همه مدیران از بیرون آمده‌اند و همگی هم نیروهای بی‌تجربه هستند. به این مسئله بی‌تجربگی خودتان را هم اضافه کنید و طوری شده که همه نیروهای تخصصی انگیزه‌ای برای کار و پیشرفت ندارند. حالا بگویید آیا این خدمت به نظام است؟»

عضو کمیسیون اقتصادی خطاب به حجت عبدالملکی گفته «نیروهایی که وزارتخانه آورده‌اید فقط دو سال طول می‌کشد راهروهای وزارتخانه را یاد بگیرند. آقای وزیر این راهی که شما می‌روید، پایان خوبی نخواهد داشت و بزرگترین ظلم را به نظام کردید که آن را از نیروهای تخصصی خارج کردید. اینکه در سازمان‌ها و شرکت‌ها چه اتفاقی رخ داده را در صحن علنی به همه مردم و نمایندگان می‌گویم. شما به دلیل بی‌تجربگی به همه سهمیه دادید و وزارتخانه را مثل غنیمت جنگی بین دوستانتان تقسیم کردید. برخی از افرادی که پست گرفتند، توسط سازمان‌های امنیتی رد شده بودند و نهادهای امنیتی صراحتا شما را از انتصاب این افراد منع کرده بودند و گفته بودند این انتصاب‌ها به صلاح کشور و نظام نیست، به همین دلیل هم الان چون نمی‌توانید برایشان پست بزنید، آمدید برای آنها حکم سرپرست زدید.»

لارگانی در ادامه این‌چنین گفته است: «آقای وزیر شما گفتید من مسئول اشتغال نیستم. اگر نیستید پس ۴ سال در وزارتخانه می‌خواهید چکار کنید؟ کجای دنیا با ۱ میلیون تومان می‌توان شغل ایجاد کرد؟ با ۱ میلیون تومان سوپر هم نمی‌توانید بروید. خود دولت می‌گوید برای هر شغل ثابت ۱ میلیارد تومان نیاز است. اما شما می‌گویید ۱ میلیون. شما که بی‌تجربه بودید، حداقل افراد باتجربه می‌آوردید، نه اینکه با اینگونه انتصابات به همه وزارتخانه توهین کنید. یعنی در کل وزارتخانه یک انقلابی اصولگرای طرفدار دولت نبود که شما دوستانتان را آوردید و برایشان رزومه درست کردید؟ من هشدار دادم که وزارت شما ظلم به خودتان است. ظلم به مردم و ظلم به رئیس جمهور است.»

در این جلسه عبدالملکی توضیحاتی هم می‌دهد که موسوی لارگانی از آن توضیحات قانع نمی‌شود و صراحتا اعلام می‌کند قانع نشدم و سوال را به صحن بفرستید. عده‌ای از نمایندگان بار دیگر می‌خواهند به جای رعایت قانون، با قسم و آیه و ریش‌سفیدی ماجرا را فیصله دهند، اما موسوی لارگانی بخش دوم انتقاداتش را در پاسخ به این درخواست‌ها بیان می‌کند و می‌گوید: «این وزیر اصلا توییتری است. تمام هم و غمش این است که در توییتر و اینستاگرام و … چکار کند. اصلا کاری به وزارتخانه ندارد. یعنی وزارتخانه روی هواست.

موسوی لارگانی همچنین درباره انتصابات این وزارتخانه  می‌گوید: «کسانی را استخدام کردید که یک‌روز سابقه نداشتند و وزیر کار فقط سهمیه‌های خودش را بدون یک روز کار، در دولت به عنوان مدیرکل و معاونت وزارتخانه آورده است.»

یکی از حاضران در جلسه خطاب به موسوی لارگانی می‌گوید حالا شما استاد ما هستید و وقتی بدهید تا کار جمع شود. لارگانی در اینجای جلسه می‌گوید: «وقت بدهم که چه بشود؟ اگر این اسامی ۳۴ نفره در ستاد که هیچ ربطی به وزارتخانه نداشتند، برکنار شوند، من قبول می‌کنم. این تعداد البته جدای از هیات مدیره‌هاست که حدود ۱۵۰۰ نفر هم می‌توانند آنجا بگذارند.

گودرزی از مدیران وزارت کار به موسوی لارگانی می‌گوید وزیر در حال کادرسازی است و می‌خواهد برای سال‌های آینده نیرو تربیت کند، به همین دلیل این چهره‌ها از بیرون آمده‌اند. در اینجای جلسه لارگانی پاسخ می‌دهد: «آقای گودرزی خود شما سال‌ها تامین اجتماعی بودید. اینگه بگویند همه فاسد بودند و ما برکنار کردیم که ظلم به همه است. شما فرض کنید ۲۵ سال کار کردید و از پله اول بالا آمدید؛ دستپاک بودید، مدیر انقلابی بودید، توانمند بودید و، اما الان از بیرون یک نفر را بیاورند بالای سر شما بگذارند! این درست نیست.»

علی کارنامی نماینده مجلس هم در اینجای جلسه در دفاع از وزیر کار صحبت می‌کند و می‌گوید شما قابل احترامید و حالا شما یک وقتی بدهید الان هم گام دوم انقلاب است و ملاحظاتی وجود دارد بنابراین کاری کنید که ماجرا جمع شود

موسوی لارگانی به او نیز پاسخ می‌دهد هیچ ملاحظه‌ای ندارم و الان وقت بدهم که چه بشود؟ چه اتفاقی قرار است رخ بدهد؟ افراد را فقط با رانت آورده‌اند و این خلاف قانون است. عبدالملکی به این که نیروهای رانتی را از بیرون آورده، افتخار می‌کند. او فکر می‌کند اینجا مسابقه میدان است و فقط به فکر توییتر است. ایشان وزیر شده بدون اینکه یک روز سابقه داشته باشد و کار ایشان توهین به مردم است.

 

بازدید اپلیکیشن 179 , بازدید سایت 2

نظرات کاربران

  1. من خودم پارسال از بانک کشاورزی وام مشاکرتی ۱۰ ساله گرفتم یعنی در پایان سال بعد سود ۱۰۰ میلیون با ۱۰ میلیون از اصل پول را پرداخت کنم ، حالا که رفتم پرداخت کنم می کن ۱۰۰ تومان را واریض کن ۱۰ روز بعد بهت بر می گردونیم ، خوب من از کجا بیارم کل پول را یکجا پرداخت کنم ….هر روز صبح یک تصمیم می گیرن

پاسخ دهید