اعمال تحریم‌های جدید علیه ۱۸بانک‌ایرانی توسط ترامپ

سیاسی
اعمال تحریم‌های جدید علیه ۱۸بانک‌ایرانی توسط ترامپ

دولت آمریکا امروز ۱۸ بانک ایرانی را که ادعا کرده است تاکنون تحریم‌های پیشین آمریکا را دور زده‌اند، تحریم کرده و نهادهای مالی خارجی و غیر ایرانی را در خطر توبیخ شدن در اثر تجارت و تبادلات مالی با آنها قرار داد. تحریم‌های جدید ارتباط این بانک‌ها را با نظام پولی بین‌المللی قطع می‌کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا درباره این تحریم‌ها گفت: اقدام امروز برای تعیین بخش مالی و تحریم ۱۸ بانک بزرگ ایرانی نشانگر تعهد ما به متوقف کردن دسترسی غیرمجاز به دلارهای آمریکا است. برنامه تحریم‌های ما تا زمانی که ایران حمایتش از فعالیت‌های تروریستی را متوقف کند و به برنامه‌های هسته‌ای‌اش پایان دهد، ادامه خواهد داشت. اقدامات امروز همچنان تبادلات بشردوستانه برای حمایت از مردم ایران را مجاز خواهد ساخت!

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که تحریم‌های جدید ۱۶ بانک ایرانی را به خاطر نقششان در بخش مالی کشور،  یک بانک را به خاطر تحت مالکیت بودن یک بانک ایرانی تحریم شده دیگر و یک بانک مرتبط با بخش نظامی ایران را هدف قرار می‌دهند. برخی از این بانک‌ها پیش از این تحریم شده بودند اما اکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا همه آنها را تحت این اختیار قانونی دربرگیرنده تمام بخش‌های مالی ایران قرار داده است.

این بانک‌ها شامل، بانک سرمایه‌گذاری امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان، بانک ایران زمین، بانک موسسه مالی اعتباری مهر ایرانیان، بانک پاسارگاد، بانک سامان،  بانک سرمایه، بانک توسعه تعاون، بانک گردشگری و بانک همکاری اسلامی منطقه‌ای می‌باشند.

مدت ۴۵ روز به شرکت‌های خارجی‌ای که با این بانک‌ها کار می‌کنند مهلت داده شده است که پیش از مواجه شدن با تحریم‌های ثانویه فعالیت شان را متوقف کنند.

بازدید اپلیکیشن 49 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جزییات دستگیری چند تروریست توسط سپاه پاسداران جزییات دستگیری چند تروریست توسط سپاه پاسداران
سیاسی
روابط عمومی و تبلیغات قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزئیات تازه‌ای از دستگیری عوامل شهادت سه نیروی خود را منتشر کرد. در این بیانیه آمده: با پیگیری و انجام اقدامات ویژه اطلاعاتی و عملیاتی، رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه موفق شدند عوامل اصلی و…...
ببینید | آخرین ویدئوی ترامپ دستکاری شده بود؟ ببینید | آخرین ویدئوی ترامپ دستکاری شده بود؟
سیاسی
منابع روزنامه دیلی میل مدعی شده‌اند که در بخشی از این ویدئو ترامپ سکسکه کوتاهی کرده، شانه‌هایش تکان خورده و صدایی شنیده می‌شود. برخی افراد معتقدند این صدا و واکنش به سبب این بوده که ترامپ می‌خواسته جلوی عطسه یا سکسکه خود را بگیرد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما کریستوفر…...
ماجرای نامه ۳۰سال پیش رهبری به عطاءالله مهاجرانی ماجرای نامه ۳۰سال پیش رهبری به عطاءالله مهاجرانی
سیاسی
روزنامه کیهان در گزارشی به موضوع استیضاح عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت خاتمی در سال۱۳۷۸ پرداخت. در این گزارش آمده است: مسأله مقاله مذاکره مستقیم با آمریکا- که یکی از محورهای مورد بحث موافقان و مخالفان مهاجرانی بود- این است که در سال ۱۳۶۹، در ششم اردیبهشت، مهاجرانی مقاله‌ای تحت…...

پاسخ دهید