هیچکس فرد هتاک به رئیس‌جمهوری را نمی‌شناسد

سیاسی
هیچکس فرد هتاک به رئیس‌جمهوری را نمی‌شناسد

سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی در مناظره زنده برنامه «زاویه» شبکه چهار واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. کار به انتشار بیانیه ای از سوی روابط عمومی شبکه چهار سیما کشید و در ادامه ارتباط این شخص با پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تکذیب شد.

در بیانیه رسمی شبکه چهار سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی در برنامه چهارشنبه شب «زاویه» شبکه چهار، «غیرمنصفانه» و «غیرحرفه ای» خوانده شده و آمده است:

««گفتگو» میراث بزرگان اندیشه و تنها ابزار اصلاح و پیش‌برد جامعه است و بر همگان، خصوصا اصحاب قلم و اندیشه، واجب است تا از گفتگو و آداب آن مراقبت کنند. اتفاق ناخوشایندی که به وسیله مهمان برنامه زاویه و برخلاف رویه این برنامه رخ داد، مخالف صریح فرمایشات رهبری مبنی بر حفظ حرمت مسوولان نظام بود و با سیاست های کلی شبکه چهار، مبنی بر توسعهٔ ادب و آداب گفتگو، در تضاد کامل قرار داشت.

به همین منظور شبکه چهار وظیفه خود می‌داند که از سخنان نادرست مهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آن را مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه گفتگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه می‌داند.
امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی مهمانان برنامه‌های زنده نباشیم تا خدای ناکرده عرصه گفتگو تنگ‌تر نشود و شکاف های فکری و اجتماعی بیش از این نگرد.

در این میانه نکته مهم آنکه همان طور که بارها اعلام شده، مسوولیت اظهارنظر مهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست همان چیزی که مجری برنامه به درستی صراحتا در پایان برنامه بر آن تاکید کرد و مدیران و برنامه سازان پیش از برنامه همواره کارشناسان را به اتقان در سخنان، رعایت انصاف، اخلاق، نقد سازنده و دلسوزانه توصیه کرده و می کنند. این صحبت ها نه تنها مورد تایید رسانه ملی نیست، بلکه آن را مغایر فضای نقد منصفانه و اخلاقی می داند.

قطعا سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی، خلاف مصالح کشور و منویات رهبر انقلاب (مدظله العالی) است و می‌بایست آن را جبران کنند تا ابزاری در دست دشمنان قسم خورده این نظام مقدس نشود.»

همچنین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز هرگونه ارتباط علمی، استخدامی و… را با حجت الاسلام جهان بزرگی جعلی و کذب دانسته ودر بیانیه مود آورده در برخی مطالب این شخص را عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی معرفی کردند که این سمت از سوی پژوهشگاه تکذیب شد.

بازدید اپلیکیشن 131 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | پنجم اسفند منتظر کدام اتفاق مهم برجامی باشیم؟ ببینید | پنجم اسفند منتظر کدام اتفاق مهم برجامی باشیم؟
سیاسی
عراقچی در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» گفت: از ۵ اسفند اجرای پروتکل الحاقی و نظارت های اضافه ای که در برجام وجود دارد، متوقف می شود...
مخالفت مجلس با طرح جدید سهمیه بنزین مخالفت مجلس با طرح جدید سهمیه بنزین
سیاسی
ایسنا: نمایندگان مجلس با پیشنهادی مبنی بر اعطای سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو مخالفت کردند. در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در جلسه نوبت بعد از ظهر امروز (دوشنبه) مالک شریعتی پیشنهادی را برای اختصاص ماهانه ۱۵ لیتر به هر نفر در خانوار مشمول دریافت یارانه فاقد خودرو مطرح…...
حکم جدید رهبر انقلاب درباره «ارتباط بیماران کرونایی» حکم جدید رهبر انقلاب درباره «ارتباط بیماران کرونایی»
سیاسی
نشریه خط حزب الله در آخرین شماره خود حکم جدید رهبر انقلاب درباره «ارتباط بیماران مبتلا به کرونا با دیگران» را منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از نشریه خط حزب الله، رهبر انقلاب در پاسخ به این سوال که «اگر شخصی به کرونا مبتلا بشود آیا جایز است…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید