ادعای پمپئو: ایران قصد داشت نظامیان ما را بکشد

جهان
ادعای پمپئو: ایران قصد داشت نظامیان ما را بکشد

مایک پمپئو در خصوص دلایل به شهادت رساندن قاسم سلیمانی ادعا کرد : ما از خطری قریب‌الوقوع اطلاع داشتیم. قرار بود به تاسیسات آمریکا در منطقه اعم از سفارت‌ها و پایگاه‌ها حمله شود.

به گزارش ایسنا وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مشترکی که با حضور وزیر خزانه‌داری آمریکا برگزار شد گفت: نمی‌دانستیم چه روز یا چه دقیقه‌ای حملات ایران انجام می‌گیرد اما از وقوع آن اطمینان داشتیم. آمریکایی‌ها در خطر بودند. تصمیم رئیس‌جمهور درست بود و ما به خاطر این تصمیم در امنیت به سر می‌بریم.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین مدعی شد که با وجود ترور سردار سلیمانی همچنان تهدیدات علیه آمریکایی‌ها از بین نرفته و مدعی شد که گروه‌های تروریستی دیگری به اقدام علیه آمریکا خواهند پرداخت.

وی در ادامه در خصوص حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی مدعی شد: ایران با حمله‌ی موشکی‌اش به پایگاه ما در عراق قصد داشت که نیروهای آمریکایی را بکشد. اما رئیس‌جمهور به دنبال جنگ نیست. ما می‌خواهیم که ایران به ترور در جهان ادامه ندهد.

پمپئو همچنین مدعی شد که از علت سقوط هواپیمای اوکراینی مطمئن نیست و اعلام کرد که در حال تحقیقات بیشتری است.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران با کمبود بودجه و مشکلات زیاد دیگری دست و پنجه نرم می‌کند. وی در این خصوص گفت: ایران باید تصمیم سختی بگیرد. یا به مردمش برسد یا به حمایت از گروه‌هایی همانند حزب‌الله ادامه دهد.

وی همچنین در ادعایی واهی اظهار کرد که مردم ایران به تظاهرات خواهند پرداخت.

وزیر خزانه‌درای آمریکا نیز در این کنفرانس خبری مشترکی با وزیر امور خارجه این کشور در اظهاراتی واهی و ایران‌هراسانه مدعی شد که اگر ایران توسط آمریکا تحریم نمی‌شد، به اقدامات تروریستی در منطقه ادامه می‌داد.

همچنین استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در خصوص تحریم‌های اعمالی ادامه داد: ایران اگر تحریم نبود، میلیون‌ها دلار سرمایه داشت تا برای انجام اقدامات تروریستی در منطقه استفاده کند.

وزیر خزانه‌داری همچنین از احتمال تحریم اینستکس خبر داد و مدعی شد که کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز ایران از طریق سازوکار سوئیس به ایران منتقل می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

دیدگاهتان را بنویسید