ابتکار دولت بایدن برای گفت‌و‌گو با تهران

جهان
ابتکار دولت بایدن برای گفت‌و‌گو با تهران

فارس: خبرنگار شبکه «اسکای نیوز عربی»، عصر امروز (دوشنبه)، به نقل از منابعی در پنتاگون از طرح جدید دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران خبر داد.

اسکای نیوز به نقل از منابع یادشده در این خصوص نوشت: «دولت بایدن از طریق میانجی‌های اروپایی ابتکاری به راه خواهد انداخت برای گفت‌و‌گوی مستقیم با تهران».

این گزارش در حالی منتشر شده است که روز گذشته نیز کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌و‌گویی تلفنی با «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در خصوص مسائل مرتبط با ایران، روسیه و چین گفت‌و‌گو کرده است.

پیشتر، جو بایدن در زمان رقابت‌ انتخاباتی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفته بود که قصد دارد در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل به برجام، آمریکا را به توافق هسته‌ای بازگرداند.

با این حال، او در اظهاراتی مبهم گفته این مسئله را مبنایی برای آغاز مذاکراتی جدید بر سر «قوی‌تر و طولانی‌تر کردن» برجام قرار خواهد داد.

«آنتونی بلینکن»، گزینه پینشهادی بایدن برای تصدی سمت وزیر خارجه آمریکا هم در جلسه استماع مجلس سنا برای تأیید صلاحیت خود تصریح کرد دولت بایدن قصد دارد بازگشت به برجام را «سکویی» برای تقویت و تمدید برجام و پرداختن به سایر حوزه‌های مختلف با ایران قرار دهد.

جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده هیچ گونه پیش‌شرطی را برای بازگشت آمریکا به برجام نخواهد پذیرفت.

بازدید اپلیکیشن 119 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رایزنی وزیران خارجه اروپایی و آمریکا در مورد برجام رایزنی وزیران خارجه اروپایی و آمریکا در مورد برجام
جهان
ایرنا نوشت:وزیران امور خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در نشستی مجازی طی روز پنج‌شنبه در مورد آخرین تحولات توافق هسته‌ای با ایران رایزنی می‌کنند. در خصوص اختلافات هسته ای با ایران «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان روز پنجشنبه برای گفتگو با همکاران فرانسوی و انگلیسی خود به پاریس سفر می…...
پیدا شدن ۴ بمب عمل نکرده جنگ جهانی در آلمان پیدا شدن ۴ بمب عمل نکرده جنگ جهانی در آلمان
جهان
درحالیکه دولت آلمان بر شدت اقدامات محدود کننده کرونا افزوده، یافت شدن چهار بمب عمل نکرده از جنگ جهانی دوم موجب خروج هزاران آلمانی ساکن شهر «گوتیگن» از منازل شد. به گزارش فارس، در حالیکه آلمان اقدامات سخت محدودکننده‌ای برای مهار کرونا در نظر گرفته، تلاش برای خنثی سازی بمبهای…...
ببینید | درگیری پلیس و شهروندان به سبک هلندی ببینید | درگیری پلیس و شهروندان به سبک هلندی
جهان
ویدئویی از نحوه برخورد پلیس هلند با شهروندانی که قرنطینه را شکسته بودند از جمله پربازدیدترین تصاویر دیده‌شده در شبکه‌های اجتماعی به‌حساب می‌آید....

نظرات کاربران

پاسخ دهید