آیا می‌دانستید بیش‌ از حد آب خوردن عوارض دارد؟

سلامت و زندگی
آیا می‌دانستید بیش‌ از حد آب خوردن عوارض دارد؟

کم آبی بدن مشکلاتی از جمله خشکی پوست، یبوست، چاقی و غیره را برای ما به وجود می‌آورد. جالب است بدانید پرآبی بدن نیز عوارضی دارد که برای سلامتی و کیفیت زندگی ما مضر هستند. در ادامه «ایرنا زندگی» در تشخیص اینکه آیا شما بیش از حد آب می‌خورید یا نه و عوارض پر آب بودن بدن، شما را همراهی می‌کند.

آیا من زیاد آب می‌خورم؟

۱. هرگاه می‌خواهیم از خانه بیرون برویم آب می‌خوریم و همیشه یک بطری آب همراه خود داریم

۲. هرگاه آب می‌بینیم می‌نوشیم، بدون اینکه تشنه باشیم.

۳. به دفعات زیاد به دستشویی می‌روید و رنگ ادرار بی رنگ است.

۴. در شی، به هنگام خواب هم شیشه ‌آبی در کنار خود می‌گذارید.

 

عوارض پر آبی بدن

 

۱. آب زیاد در معده به خصوص در فصل‌های سرد، باعث حالت تهوع، استفراغ و اسهال می‌شود.

۲. سردردهای مکرر، بدون هیچ دلیل‌ خاصی به سراغتان می‌آید و شما را از انجام‌های روزمره باز می‌دارد. این سردردها به علت برهم خوردن تعادل بین نمک و آب در بدن انجام می‌گیرد که به آن فشار اُسمزی می‌گویند. این سر درد در قسمت فوقانی سر بوده از پیشانی تا بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در موارد حاد تر ممکن است دچار اختلالات تنفس و مغزی نیز شود.

۳. ورم صورت، دست‌ها و پاها یکی دیگر از عوارض پرآبی بدن است. به این دلیل که سلول‌های بدن ما بیش از حد نیاز آب جذب کردند و در نتیحه متورم می‌شوند.

۴. گرفتگی عضله بیشتر برای شما رخ خواهد داد. داشتن بدن سالم مستلزم این است که همه‌ی مواد مورد نیاز به اندازه کافی به بدن برسند، نه کمتر و نه بیشتر. آب زیاد، موجب برهم زدن تعادل الکتریکی بدن شده و موجب گرفتگی عضلات، لرزش دست‌ها و تن می‌شود.

۵. احساس خستگی و بی‌حالی، به علت پر آبی بدن نیز ممکن است رخ دهد. در برخی از موارد این عارضه به علت کمبود ویتامین است، و در برخی دیگر به علت پر آبی بدن. بیش از حد نیاز آب خوردن، موجب تولید هورمون‌های استرس نیز در بدن می‌شود و ما واکنش‌های سریع و استرسی به کنش‌ها نشان خواهیم داد. در واقع نوعی ضعف اعصاب به وجود می‌آورد.

بازدید اپلیکیشن 154 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تأیید کارایی داروی روسی ضد کرونا در چین تأیید کارایی داروی روسی ضد کرونا در چین
سلامت و زندگی
والری چاروشین معاون رئیس آکادمی علوم روسیه اعلام کرد که دانشمندان چینی داروی روسی «تریازویرین» برای مقابله با کووید -۱۹ را مورد تأیید قرار دادند. پیشتر اعلام شده بود که در ماه فوریه به درخواست سرکنسولگری چین در یکاترینبورگ این دارو برای آزمایش علیه ویروس کرونا به چین ارسال شد.…...
مردم کدام شهرها بیشتر به‌دنبال واکسن هستند؟ مردم کدام شهرها بیشتر به‌دنبال واکسن هستند؟
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | این روزها بسیاری از صاحب‌نظران و مسئولان حوزه سلامت در حال تلاشند تا بگویند واکسن آنفلوآنزا زیر ۴۰درصد پوشش حفاظتی دارد و نباید در مصرف این واکسن تقاضای القایی شکل بگیرد. در واقع هدف این است که بگویند اگر واکسن گیرتان نیامد، چیز زیادی را از…...
ببینید | ارتباط واکسن آنفلوانزا با کرونا چیست؟ ببینید | ارتباط واکسن آنفلوانزا با کرونا چیست؟
سلامت و زندگی
شانه‌ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به ادعاهایی که درباره ارتباط واکسن آنفلوآنزا با کرونا گفت: واکسن آنفلوآنزا هیچ ربطی به کرونا ندارد؛ بیشتر این ادعاها کارکرد تجاری دارد....

پاسخ دهید