آیا ترامپ کرونا را به تیم حفاظتی‌اش انتقال داده است؟

سیاسی
آیا ترامپ کرونا را به تیم حفاظتی‌اش انتقال داده است؟

رییس جمهوری آمریکا در حالی روز یکشنبه با خروج از بیمارستان والتر رید به جمع هواداران خود رفت که هیچ خبری در مورد سرنوشت تیم حفاظتی وی که در ماشین با وی بوده اند نیست و مشخص نیست که آیا آنان هم اکنون در قرنطینه به سر می برند یا نه؟

سخنگوی سرویس مخفی آمریکا در پاسخ به این سوال به شبکه ان بی سی گفت: سرویس مخفی درباره وضعیت محافظان و روشهای خاص در مورد ماموریت محافظتی گفتگو نمی کند. در هفته گذشته نیز بعد از آنکه آزمایش کرونا ترامپ مثبت اعلام شد، سرویس مخفی آمریکا در مورد آنکه چه تعداد از کارکنان این بخش گرفتار کرونا شده اند، هیچ اطلاع رسانی انجام نداد.

سرویس مخفی آمریکا نهادی امنیتی تحت نظارت دولت فدرال ایالات متحده است که علاوه بر حفاظت امنیتی از جان دولتمردان بلندپایه این کشور و شخصیت‌های عالی‌رتبه خارجی مقیم یا میهمان در ایالات متحده، مسوول مقابله با تخلفات مالی عمده و جعل اسکناس واحد پول آمریکا است.

خودداری سرویس مخفی آمریکا در مورد انتشار وضعیت سلامت کارکنان این بخش امنیتی در حالی صورت می گیرد که وزارت امنیت داخلی آمریکا و سازمان اجرایی مهاجرت و گمرک تا کنون بارها در مورد وضعیت سلامت و شمار کارکنانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند اطلاع رسانی کرده اند.

با خروج ترامپ از بیمارستان و ملحق شدن به هواداران، «جیمز فیلیپس» از پزشکان بیمارستان والتر رید درباره این اقدام ترامپ به سی ان ان گفت: این نقض آشکار دستورالعمل های «مرکز کنترل و پیش گیری بیماری آمریکا» (CDC) است.

این پزشک آمریکایی افزود: چه با ماسک و چه بدون ماسک قرار گرفتن درخودرویی که دیگر محافظان ترامپ نشسته اند کاری مخاطره آمیز بوده است، چراکه این ویروس از سوی فرد مبتلا در در محیط بسته این خودرو به گردش در آمده و دیگر افراد حاضر در آن نیز درمعرض خطر ابتلا به این ویروس قرار می دهد. این افراد نیز مظنون آلوده شدن به کووید-۱۹ بوده و باید به مدت دوهفته در قرنطینه به سر برند.

بازدید اپلیکیشن 7 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکنش علی مطهری به تهدید روحانی به اعدام واکنش علی مطهری به تهدید روحانی به اعدام
سیاسی
علی مطهری به توئیت مجتبی ذوالنوری که در آن رئیس جمهور را تهدید کرده بود، واکنش نشان داد. به گزارش خبرآنلاین، مجتبی ذوالنوری که در توئیتی خطاب به روحانی نوشته بود «جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر…...
هشدار وزیر دفاع به آذربایجان و ارمنستان هشدار وزیر دفاع به آذربایجان و ارمنستان
سیاسی
وزیر دفاع در خصوص مناقشات آذربایجان و ارمنستان گفت: جان شهروندان و امنیت خاک مقدس ایران اسلامی یک موضوع مهم و حیاتی است و به هیچ وجه قابل قبول نیست که به علت کم دقتی و بی‌توجهی کشورهای طرف مناقشه، گلوله ای به خاک کشورمان اصابت کند. به گزارش خبرگزاری…...
مردم را برای اربعین سرگردان نکنید مردم را برای اربعین سرگردان نکنید
سیاسی
پروازهای ایران و عراق که تنها راه باز ارتباطی بین دو کشور بود، اوایل این هفته به درخواست ایران، تا پایان مراسم زیارت اربعین تعلیق شد. گفته شده است افزایش شمار مبتلایان کرونا عامل این درخواست بوده است. مرزهای خاکی دو کشور نیز از اسفندماه ۹۸ همچنان مسدود است، به…...

پاسخ دهید