آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

جهان
آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

به گزارش فارس، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یک فرد ۵ نهاد و دو کشتی مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.
در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آقای «عبدالحسین خدری» به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته است.
آمریکا همچنین شرکت‌های «خدمات هوایی گیت‌ویک»، مستقر در امارات، «خدمات هوایی گومی»، مستقر در چین و شرکت «شرکت گردشگری و مسافرتی جهان دستینیشنز»، مستقر در دبی را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان‌ایر» در فهرست تحریم قرار داده است.
شرکت کشتی‌رانی «خدری جهان دریا»، مستقر در تهران و «راه ابریشم دریایی خدری جهان‌دریا»، مستقر در عمان دو شرکت دیگر هستند که به اتهام ارتباط با آقای خدری تحریم شده‌اند.
به علاوه دو کشتی تحت پرچم ایران به نام‌های «ژنو ۱۱» و «ژنو ۱۲» نیز به اتهام ارتباط با شرکت خدری جهان‌دریا تحریم شده‌اند.
«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران گفت: «کارزار فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.»
با آنکه دولت ترامپ حتی تلاش کرده قوانینی برای سخت‌تر کردن واردات مواد غذایی و دارویی به ایران وضع کند، پامپئو مدعی شده که هدف تحریم‌ها مردم ایران نیست.

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تحلیل دبکا از انتقام سخت ایران؛ ترامپ حقیقت را نگفت تحلیل دبکا از انتقام سخت ایران؛ ترامپ حقیقت را نگفت
جهان
فارس نوشت: یک وبگاه صهیونیستی نوشت که رئیس‌جمهور آمریکا هیچ سخنی درباره ساختمان‌هایی که به دقت در جریان حمله موشکی ایران هدف قرار گرفته‌اند، به زبان نیاورد. وبگاه صهیونیستی «دبکا»، نزدیک به منابع نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در گزارشی به انتقام موشکی ایران و حمله به پایگاه آمریکایی «عین…...
سفارت آمریکا در بغداد: اتباع آمریکایی به سفارتخانه نزدیک نشوند سفارت آمریکا در بغداد: اتباع آمریکایی به سفارتخانه نزدیک نشوند
جهان
سفارت آمریکا در بغداد به تحولات مقابل این سفارتخانه واکنش نشان داد و از اتباع آمریکایی خواست که به این سفارتخانه نزدیک نشوند. به گزارش مهر به نقل از النهرین، سفارت آمریکا در بغداد به تحولات مقابل این سفارتخانه واکنش نشان داد. در بیانیه سفارت آمریکا در بغداد آمده است:…...
ترامپ:ژنرال سلیمانی باید سال‌ها پیش حذف می‌شد ترامپ:ژنرال سلیمانی باید سال‌ها پیش حذف می‌شد
جهان
رئیس‌جمهور آمریکا با مطرح کردن ادعاهای بی‌اساس علیه سردار شهید سلیمانی، گفت باید سال‌ها قبل او را از میان برمی‌داشتند. فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اظهار نظر توئیتری مجدد درباره ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، مدعی شد باید مدت‌ها قبل او…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید