آلمان و فرانسه: ایران به معترضان احترام بگذارد

سیاسی
آلمان و فرانسه: ایران به معترضان احترام بگذارد

انتخاب: چهار روز پس از آغاز ناآرامی‌های اخیر در تهران و برخی شهرهای ایران، آلمان و فرانسه به این تحولات واکنش نشان دادند.
به گزارش فرانسه، اولریک دِمِر سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خواستار «محترم شمرده شدن اعتراض های مشروع» شده است.
این مقام آلمانی از ایران خواسته تا وارد مذاکره با معترضان شود. «باید به خواسته‌ها و دغدغه‌های سیاسی و اقتصادی مردم احترام گذاشته شود.»
دِمِر گفته است که دولت ایران باید به اعتراضات کنونی با رویکرد تمایل به انجام مذاکره، پاسخ دهد.

واکنش فرانسه
«اگنس فون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز در واکنش به رویدادهای اخیر در ایران، ضمن ابراز تاسف از جان باختن چند نفر در حوادث روزهای اخیر گفت «پاریس بار دیگر بر تعهد خود برای احترام به آزادی بیان و حق تظاهرات مسالمت آمیز تاکید دارد. »
همچنین سفارت فرانسه در تهران به شهروندان فرانسوی در ایران توصیه کرده است از هرگونه نزدیک شدن به تجمع های اعتراضی پرهیز کنند و ضمن رعایت احتیاط، از عکاس و تهیه فیلم در فضای عمومی خودداری کنند.
وزارت امور خارجه آلمان نیز توصیه های مشابهی به شهروندان خود در ایران کرده است.
امروز یک مقام وزارت امورخارجه روسیه نیز در واکنش به تحولات روزهای اخیر ایران، احتمال دست داشتن عوامل خارجی در این ناآرامی هارا مطرح کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 72 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فشار بر وزیر ارتباطات، اینستاگرام را فیلتر می‌کند؟ فشار بر وزیر ارتباطات، اینستاگرام را فیلتر می‌کند؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | دیروز اول تیرماه به واسطه حضور وزیر ارتباطات در مجلس، نماینده‌ها چنان حمله جانانه‌ای به فضای مجازی کردند که بخش‌هایی از حرف‌هایشان نقل محافل و شبکه‌های مجازی شد. از مجموع ۱۰ نماینده‌ای که دیروز خطاب به وزیر ارتباطات نطق کردند همگی درباره مدیریت فضای مجازی انتقاد…...
جهانگیری: سختی زندگی مردم را درک می‌کنیم جهانگیری: سختی زندگی مردم را درک می‌کنیم
سیاسی
ایرنا: معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه هدف اصلی اختصاص ارز۴۲۰۰ تومانی این بود که کالای اساسی مورد نیاز مردم با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: کسانی که از منظر صرف اقتصادی ما را محکوم می‌کنند کمترین ارتباطی با زندگی مردم ندارند و نمی‌دانند که زندگی…...
چهار فرضیه و ۱۷نام برای انتخابات ۱۴۰۰ چهار فرضیه و ۱۷نام برای انتخابات ۱۴۰۰
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | یک: معاون سیاسی وزارت کشور چندی پیش گفته بود که می‌خواهیم چند تاریخ را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیشنهاد بدهیم و قاعدتا این تاریخ یکی از جمعه‌های ماه خرداد است. خرداد ۱۴۰۰ مثل تقریبا همه ماه‌های دیگر چهار جمعه دارد که در این میان…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید