آغاز حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه

جهان
آغاز حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه

ترکیه تلاش می کند ارتباط کردهای سوریه و ترکیه را قطع کند و با این اقدام، قدرت پ ک ک (حزب کارگران کردستان در ترکیه) را تضعیف کند.
ارتش ترکیه، حمله نظامی به شمال سوریه یعنی مناطق کردنشین این کشور را آغاز کرد.
به گزارش عصرایران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خبر این حمله را اعلام کرده است.
او گفت که این حمله علیه گروه های تروریستی است.
بخشی از نیروهای مخالف بشار اسد (رئیس جمهوری سوریه) یعنی ارتش آزاد سوریه نیز ارتش ترکیه را در این حمله همراهی می کنند.
اردوغان گفت که هدف از این حمله نظامی که او آن را “عملیات نظامی” می خواند نابودی ” گذرگاه تروریسم” در مرزهای جنوبی ترکیه است. این حمله نظامی ارتش ترکیه، ” عملیات بهار صلح” نام دارد.
اردوغان اضافه کرد که این حمله با هدف نابودی تهدیداتی است که به گفته او از سوی “اعضای مسلح واحدهای حمایت از مردم کرد سوریه و اعضای مسلح داعش” وجود دارد. اردوغان همچنین گفته است که هدف از این عملیات، ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و در کنار مرزی جنوبی ترکیه با هدف امکان اسکان آوارگان سوری دراین منطقه است.
اردوغان در توییتر نوشت: ماموریت ما منع ایجاد گذرگاه تروریستی در جبهه مقابل مرزهای جنوبی مان و برقراری صلح در منطقه است … از یکپارچگی سرزمینی سوریه حفاظت می کنیم و جوامع محلی را از تروریست ها آزاد می کنیم.
ترکیه گروه های مسلح کرد سوریه را که کنترل مناطق کردنشین سوریه را در دست دارند ، گروه های تروریستی توصیف می کند.
ترکیه تلاش می کند منطقه ای به عمق حدود ۱۰۰ کیلومتر در مرز جنوبی خود را اشغال و در آن منطقه امن ایجاد کند.

درخواست ایجاد منطقه پرواز ممنوع
رویترز نوشت: نیروهای گروه کُردی “سوریه دموکراتیک” نیز در واکنش به خبر حمله ارتش ترکیه، از آمریکا و هم پیمانانش خواست در شمال شرق سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد شود.
این گروه و مراکز آن مورد هدف حمله ارتش ترکیه هستند.
هم اکنون بخش هایی از شمال شرق سوریه که بیشتر آن، کردنشین هستند تحت کنترل این گروه است.

هدف از عملیات
به نظر می رسد ترکیه تلاش می کند با حمله به منطقه کردنشین شمال شرق سوریه، ارتباط کردهای سوریه و ترکیه را قطع کند و با این اقدام، قدرت پ ک ک (حزب کارگران کردستان در ترکیه) را تضعیف کند.
علاوه بر این از این موقعیت برای تصرف مناطقی در شمال سوریه و تغییرات جمعیتی در شمال سوریه به ویژه نوار هم مرز خود (جنوب ترکیه) استفاده کند.

مخالفت دولت بشار اسد با حمله ترکیه
خبرگزاری رسمی سوریه، حمله ارتش ترکیه را تجاوز توصیف کرد.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد: تجاوز ترکیه به شهر راس العین در حومه شمالی غربی حسکه آغاز شد. خبرنگار سانا اعلام کرد: مواضع شبه نظامیان/قسد/ [نیروهای کُرد] در روستاهای المشرافه، خربه البنات، الأسدیه و بیر نوح شرقی در حومه راس العین در معرض حملات توپخانه ای و هوایی ترکیه قرار گرفتند.
جنگنده ها و توپخانه های ترکی زیرساخت های شهر راس العین و روستاهای آن را به صورت بی هدف بمباران کردند.

بازدید اپلیکیشن 35 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آمریکا یکی ازپایگاهایش را درعراق تخلیه کرد آمریکا یکی ازپایگاهایش را درعراق تخلیه کرد
جهان
به گزارش مهر به نقل از سومریه نیوز، نیروهای آمریکایی پایگاه «K۱» در کرکوک را به نیروهای عراقی تحویل داده اند. بر اساس این گزارش، مقامات عراقی هنوز درباره این خبر اظهارنظر نکرده‌اند. این درحالی است که آمریکا در مدت اخیر برخی از پایگاه‌های خود را تحویل ارتش عراق داده…...
کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا کرونا؛ عامل افزایش خشونت خانگی در اروپا
جهان
در هفته گذشته در اسپانیا یک مادر ۳۵ ساله توسط شریک زندگی‌اش به قتل رسید. اسپانیا دومین کشور ویروس زده اروپا پس از ایتالیاست. قرنطینه برای مهار ویروس جدید کرونا در سراسر اروپا نگرانی درباره خشونت خانگی را افزایش داده است. به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه،…...
ویدیو/عاقبت فرار از قرنطینه در چین ویدیو/عاقبت فرار از قرنطینه در چین
جهان
خبرآنلاین با انتشار این ویدیو نوشت: پلیس چین با مسافرانی که پس از شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان به شهرهای دیگر رفته‌ و قرنطینه را رعایت نکردند، به طرز خشونت آمیزی برخورد کرد....

پاسخ دهید