آب خوردن بلافاصله قبل از خواب ممنوع

سلامت و زندگی
آب خوردن بلافاصله قبل از خواب ممنوع

شما باید هر روز به میزان زیادی آب بنوشید تا بتوانید آب بدن خود را حفظ کنید. اما نوشیدن آب در بعضی از زمان ها نه تنها مفید نبوده بلکه می تواند مشکلاتی نیز ایجاد کند. بدن شما برای پایه ای ترین فعالیت خود یعنی سوخت ساز به آب نیاز دارد. همچنین بدن به وسیله آب است که می تواند خود را گرم نگه دارد. علاوه بر این بیشتر واکنش هایی که درون بدن انجام شده نیازمند آب می باشد که در نتیجه این موارد می توان گفت بدن شما بدون عملکرد خود را به طور کامل از دست خواهد داد. کم بودن آب بدن نیز می تواند باعث ایجاد صدماتی جدی به شما شود.

شما روزانه به شکل های مختلفی آب مانند ادرار، تعریق، مدفوع، اشک، استفراغ و غیره آب زیادی را از دست می دهید و لازم است این آب از دست رفته را جبران کنید. کم آبی می تواند باعث سردرد، بی حوصلگی، عملکرد پایین ذهن و دیگر مشکلات مختلف جسمی و روانی شود که به طور کلی کارکرد شما را از بین خواهد برد. اما با همه این توصیفات همیشه هم خوب نیست آب بخورید. زمان هایی وجوود دارد که اگر در آن زمان آب بخورید می تواند به شما آسیب برساند.

یکی از این زمان ها قبل خواب می باشد. بسیاری از افراد عادت دارند تا قبل از خوابیدن از نوشیدن یک لیوان آب لذت می برند. اما این کار واقعا سالم است؟ نوشیدن آب قبل از خواب می تواند مزایایی مانند بهبود مود شما داشته باشد اما ضرر هایی دارد که می توان گفت به این خوبی می چربند. نوشیدن آب قبل از خواب می تواند بهم زدن چزخه خواب شده و ریتم آن را بهم بریزد. خوابیدن شش تا هشت ساعت متوالی در روز ضروری بوده و نوشیدن آب قبل از خواب می تواند چرخه را بهم بریزد.

کمبود خواب همچنین می تواند باعث کاهش سلامت قلب شده و خطر ابتلا به فشار خون بالا، افزایش کلسترول و اضافه وزن را افزایش دهد. بهتر است که یک تا دو ساعت قبل از خواب از نوشیدن آب و مایعات دیگر بپرهیزید تا دچار این مشکلات نشده و خواب با کیفیتی را تجربه کنید.

بازدید اپلیکیشن 85 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خطرناک‌ترین علائم اورژانسی کرونا چیست؟ خطرناک‌ترین علائم اورژانسی کرونا چیست؟
سلامت و زندگی
با گذشت بیش از ۸ ماه از شیوع جهانی ویروس کرونا، هنوز هیچ واکسن موثری برای مقابله با آن یافت نشده است. سازمان جهانی بهداشت با اعلام علائم رایج کووید ۱۹ که شامل تب، سرفه خشک، از دست دادن حس بویایی و چشایی، بثورات پوستی و تعریق می‌شود، از مردم…...
ببینید | چه افرادی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟ ببینید | چه افرادی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟
سلامت و زندگی
دکتر مردانی، فوق تخصص ریه توضیح می‌دهد...
نتایج آزمایشگاهی امیدوارکننده از تولید یک داروی ضد کرونا نتایج آزمایشگاهی امیدوارکننده از تولید یک داروی ضد کرونا
سلامت و زندگی
داده ها نشان می دهند که داروی بریلاسیدین دارای شاخص گزینش‌پذیری (SI) بالاست؛ این شاخص برای مقایسه اثر ضد ویروسی بین داروهای در حال بررسی استفاده می شود. به ادعای شرکت اینوویشن، در یک رده سلولی اپیتلیال ریه انسان، شاخص گزینش‌پذیری دارو بیش از ۳۰۰ بوده که بالاتر از شاخص…...

پاسخ دهید