کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۱۲۴۴
تاریخ خبر:

ماجرای سانسور فیلم تبلیغاتی پزشکیان و قاضی‌زاده چیست؟

ماجرای سانسور فیلم تبلیغاتی پزشکیان و قاضی‌زاده چیست؟

ویدئو نامزدها باید ۲۴ ساعت قبل به سازمان برسد و هر بخشی که مغایر قانون باشد حذف می‌شود

جبلی رئیس صدا و سیما گفت: ویدئو نامزدها باید ۲۴ ساعت قبل به سازمان برسد و هر بخشی که مغایر قانون باشد حذف می‌شود. دیروز بخشی از فیلم تبلیغاتی پزشکیان و قاضی‌زاده هاشمی حذف شد. مستند های نامزدهای محترم حتما باید ۲۴ ساعت قبل از پخش به کمیسیون بررسی تبلیغات برسد، کمیسیون هم بررسی می‌کند و هر چیزی که خلاف قانون باشد آنچه که در متن صریح قانون بوده را حذف می‌کند این در همه دوره ها بوده و معمول است؛ دیروز هم از ویدیو آقای پزشکیان و هم از ویدیو آقای جلیلی موردی بود که کمیسیون حذف کرد.

 

ستاد انتخابات رسانه ملی نیز علت تاخیر در پخش مستند «مسعود پزشکیان» و «سعید جلیلی» را اعلام کرده است. روز گذشته «سه‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳»، اولین مستند انتخاباتی مسعود پزشکیان، کاندیدای اصلاح‌طلبان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پخش شد. این مستند در ابتدا، اعلام شد که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد، اما با یک ربع تاخیر، این اتفاق افتاد و ساعت ۱۶ و ۴۷ دقیقه، اولین مستند مسعود پزشکیان با نام «زد» پخش شد. 

 

ستاد انتخابات ریاست جمهوری صداوسیما در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با نظر کمیسیون بررسی تبلیغات بخش‌هایی از محتوای مستند‌های آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی حذف شد.»

 

ستاد انتخابات رسانه ملی اعلام کرد: «علت تاخیر در پخش مستند آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی تاخیر ستاد‌های هر دو نامزد در تحویل مستند‌ها به کمیسیون بررسی تبلیغات بود. ستاد‌های انتخاباتی نامزد‌ها باید برنامه‌های تلویزیونی ضبط شده را ۲۴ ساعت قبل از پخش تحویل کمیسیون بررسی تبلیغات بدهند.

 

با نظر کمیسیون بررسی تبلیغات بخش‌هایی از محتوای مستند‌های آقایان پزشکیان و جلیلی حذف شد. براساس ماده «۶۴» قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه به تشخیص کمیسیون بررسی تبلیغات، برنامه‌های تبلیغاتی ضبط‌شده نامزد‌ها در صداوسیما دربرگیرنده مطالب مغایر با قوانین باشد، سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران موظف به حذف آن مطالب است.»

 

در دوره‌های گذشته هم حسن روحانی طعم حذف بخش‌هایی از مستند تبلیغاتی‌اش را چشیده بود.

 

منبع: مهر
کدخبر: ۵۶۱۲۴۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر