کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۵۳۸
تاریخ خبر:

ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دو مرحله‌ای شد

ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دو مرحله‌ای شد

کاندیداها باید قبل از حضور در وزارت کشور برای اعلام کاندیداتوری در سامانه‌ای مدارک خود را ثبت کنند

براساس خبری که امروز صبح منتشر شد، در نشست روز گذشته سران قوا که به میزبانی سرپرست ریاست جمهوری و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه، قائم مقام شورای نگهبان، وزیر کشور و معاون حقوقی ریاست جمهوری برگزار شده است، تصمیمی مهم درباره روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم گرفته شده است.

 

خبرآنلاین نوشت: براساس این تصمیم که یک منبع نزدیک به وزارت کشور  آن را تایید کرد، سامانه ای در حال طراحی است که افرادی که قصد کاندیداتوری دارند ابتدا باید در آن سامانه ثبت نام کنند.

 

در این سامانه افراد واجد شرایط (حداقل ۴۰ و حداکثر ۷۵ سال سن، برخورداری از مدرک فوق لیسانس، حداقل ۴ سال سابقه مدیریت عالی مثل استانداری، وزارت، نمایندگی مجلس و امثال آن و نداشتن سوءپیشینه کیفری) مدارک خود را بر روی سامانه‌ای که وزارت کشور طراحی کرده بارگذاری می کنند، تا فقط افرادی که واجد این شرایط می‌باشند، برای ثبت‌نام به شکل حضوری به وزارت کشور مراجعه کنند.

 

این روش البته مسبوق به سابقه است و به نظر می رسد نهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات در نظر دارند همان روش دو مرحله ای شدن که در انتخابات مجلس انجام شد را در این انتخابات نیز پیاده سازی کنند.

 

کدخبر: ۵۵۹۵۳۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر