کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۰۲۱
تاریخ خبر:

نتانیاهو از رفتن به زندان قسر در رفت

نتانیاهو از رفتن به زندان قسر در رفت

با حکم قاضی دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از رفتن به زندان جان به در برد

پایگاه خبری نیوز وان خبر داد؛ یکی از قضات دادگاه عالی با صدور حکم خود اجازه ادامه حضور نتانیاهو را در مقام خود به‌رغم دادخواست تقدیم‌شده مربوط به تضاد منافع ابقا کرد.

به‌نوشته این رسانه، 28 نفر از شخصیت‌های اسرائیلی از جمله اساتید دانشگاه و اقتصاددان برجسته اسرائیلی با تقدیم دادخواستی به دادگاه عالی اسرائیل اعلام کردند بین مدیریت جنگ شمشیرهای آهنین و پرونده شخصی نتانیاهو به‌عنوان یک متهم جنایی، تضاد منافع وجود دارد و وی باید فوراً برکنار شود.

چند رسانه دیگر عبری‌زبان هم با اشاره به این خبر افزودند: این حکم در حالی صادر شد که درخواست‌کنندگان دلایل مبرهنی دال بر ارتباط طولانی شدن جنگ با درخواست نتانیاهو برای تعویق محاکمه‌اش ارائه و اعلام کردند که این امر نماد تضاد منافع است اما قاضی دادگاه با حکم خود در واقع به نخست وزیر اجازه داد به‌رغم متهم بودن به ارتکاب جرم همچنان در رأس مقام اجرایی باقی بماند.

این دومین دادخواستی است که شخصیت‌های علمی و اقتصادی اسرائیلی برای برکناری نتانیاهو از قدرت تقدیم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی می‌کنند.

حدود یک ماه پیش نیز تعداد دیگری از سرمایه‌داران و دانشگاهیان اسرائیلی درخواست مشابهی را ارائه کرده بودند.

این رسانه‌ها خبر دادند؛ با وجود آنکه قضات به وجود تضاد منافع در این امر رسیدند اما ترجیح دادند این مسئله را از طریق دریافت تعهد کتبی از نتانیاهو در رابطه با احترام با قانون تضاد منافع حل کنند.

گفتنی است از یک سال پیش دادخواست‌های مشابهی علیه نتانیاهو به دادگاه ارائه و تأکید می‌شود تلاش نتانیاهو برای تغییر قوانین قضائی هم در راستای منافع خویش بوده است و اقدام وی نیز در چارچوب تضاد منافع قرار دارد.

در صورتی که دادگاه حکم به تضاد منافع و برکناری نخست وزیر می‌داد، رفتن نتانیاهو به زندان امری حتمی می‌بود.

 

منبع: تسنیم
کدخبر: ۵۵۸۰۲۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر