کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۵۳۲
تاریخ خبر:

کشف بهت‌اور هرمی عجیب زیر برف‌های قطب جنوب

کشف بهت‌اور هرمی عجیب زیر برف‌های قطب جنوب

دانشمندان نوعی ساختار شگفت‌انگیز هرم مانند، در قطب جنوب کشف کرده‌اند

این پدیده حیرت‌آور در تصاویر ماهواره‌ای بر فراز قطب جنوب دانشمندان را شگفت‌زده کرده است. این تصاویر نشان دهنده یک توده عظیم هرمی شکل بر فراز بخش جنوبی رشته کوه‌ الزورت در قطب جنوب است. چندین قله با ظاهر نسبتاً عجیب و غریب در این منطقه مشاهده شد که بزرگ‌ترین آنها پایه‌ای به اضلاع مربعی شکل و به طول 2 کیلومتری در هر جهت آن بود.

هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس

این سازه ها از نظر شکل و اندازه با اهرام مشهور جهانی جیزه که توسط بردگان مصری در حدود 2550 سال قبل از میلاد ساخته شده‌اند، تفاوت چندانی ندارند. اما از آنجایی که این قاره کاملاً پوشیده از یخ است و برای یک انسان معمولی تقریباً غیرقابل سکونت است، دانشمندان در مورد چگونگی به وجود آمدن این قله‌های یخ زده گیج شده‌اند.

نظریه‌های مختلف در مورد این هرم روز به روز عجیب‌تر و عجیب‌تر می‌شوند تا حدی که کاربران توییتر نظرات خود را اینگونه بیان می‌کنند:«بیگانگان؟ من می‌دانستم!» حتی یکی از کاربران نوشت:«آنها چگونه اهرام را از مصر به قطب جنوب منتقل کردند؟» و یکی دیگر از کاربران نوشت:«انسانها آن را ساختند.»

هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس

در واقع، اریک ریگنوت، پروفسور زمین‌شناسی، شایعات موجود در مورد بیگانگان و یا ایلومیناتی‌ها را به طور کلی رد کرده است و می‌گوید این سازه‌ها فقط کوه‌های منظم و قدیمی هستند. به گفته او شکل گرفتن چیزی چون هرم غیرممکن نیست، بسیاری از قله‌ها شبیه به هرم هستند با این حال بیشتر دو وجه آن‌ها شبیه به هرم است اما در این مورد هر چهار وجه شبیه به هرم هستند. نقاط عظیمی که از خشکی بیرون می‌آیند به عنوان «کوه‌های قله هرمی» شناخته می‌شوند و از هم‌گرایی یخچال‌های طبیعی در کناره‌های یک خشکی موجود تشکیل شده‌اند. بنابراین ظاهراً این نوع کوه‌ها اصلا غیرمعمول نیستند، زیرا کوه Búlandstindur در ایسلند و کوه Bordoyarnes در جزایر فارو دقیقا اجزای مشابهی دارند.

کدخبر: ۵۵۳۵۳۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر