کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۵۵۴
تاریخ خبر:

مدیرعامل اپل چقدر حقوق می‌گیرد؟

مدیرعامل اپل چقدر حقوق می‌گیرد؟

اپل بیانیه سالانه خود برای سرمایه‌گذاران را منتشر کرده است که در مورد پاداش مدیران این شرکت، پیشنهادات سهامداران و موارد دیگر جزئیاتی را فاش می‌کند.

در این بیانیه همچنین به حقوق و دستمزد دریافتی توسط مدیران اپل، ازجمله «تیم کوک»، مدیرعامل شرکت، نیز اشاره شده است. براساس این بیانیه، کوک در سال گذشته میلادی ۶۳.۲ میلیون دلار درآمد داشته که این میزان نسبت به درآمد ۹۹.۴ میلیون دلاری دریافت‌شده در سال ۲۰۲۲ کاهش پیدا کرده است.

در سال ۲۰۲۲، درآمد پیش‌بینی‌شده کوک ۸۴ میلیون دلار بود اما او ۹۹.۴ میلیون دلار دریافت کرد. برای سال ۲۰۲۳ درآمد پیش‌بینی‌شده مدیرعامل اپل ۴۹ میلیون دلار بود که در مقایسه با سال ۲۰۲۲، ۴۰ درصد کاهش یافته بود. بااین‌حال اپل در بیانیه‌اش اعلام کرده که کوک در سال گذشته ۶۳,۲۰۹,۸۴۵ دلار درآمد داشته است که تقریباً ۲۸ درصد از هدف برنامه‌ریزی‌شده اولیه بیشتر است، اما حدود ۳۶ درصد نسبت به درآمد او در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

درآمد تیم کوک و سایر مدیران اپل

به‌طور کلی مبالغ دریافتی تیم کوک در سال ۲۰۲۳ به شرح زیر است:

  • حقوق: ۳,۰۰۰,۰۰۰ دلار
  • جوایز سهام: ۴۶,۹۷۰,۲۸۳ دلار
  • غرامت طرح تشویقی غیرسهامی: ۱۰,۷۱۳,۴۵۰ دلار
  • تمام غرامت‌های دیگر: ۲,۵۲۶,۱۱۲ دلار

اپل همچنین اعلام کرده که مجموع غرامت سالانه کارکنان حقوق‌بگیر این شرکت در سال ۲۰۲۳، ۹۴,۱۱۸ دلار بوده است. بااین‌وجود نسبت دستمزد دریافتی کوک و یک کارگر متوسط اپل چیزی به اندازه ۶۷۲ به ۱ است. جزئیات مربوط به درآمد سایر مدیران اپل به شرح زیر است:

  • «لوکا ماستری»، مدیر مالی: ۲۶,۹۳۵,۸۸۳ دلار
  • «کیت آدامز»، مشاور عمومی و منشی: ۲۶,۹۴۱,۷۰۵ دلار
  • «دیردره اوبراین»، معاون ارشد خرده‌فروشی: ۲۶,۹۳۷,۰۱۰ دلار
  • «جف ویلیامز»، مدیر ارشد اجرایی: ۲۶,۹۶۱,۲۲۶ دلار

هیئت‌مدیره اپل سال ۲۰۱۷ سیاستی را اجرا کرد که طی آن کوک به‌دلایل امنیتی باید از جت شخصی‌اش برای تمام سفرهای کاری و شخصی خود استفاده کند. از زمان اجرای این سیاست، مردم دوست داشتند بدانند که اپل چقدر برای استفاده از جت شخصی کوک هزینه می‌کند و برای سال ۲۰۲۳، اپل می‌گوید که ۱,۶۲۱,۴۶۸ دلار صرف سفرهای هوایی کوک کرده که نسبت به سال ۲۰۲۲ این هزینه بیش از دو برابر افزایش یافته است. اپل همچنین ۸۲۰,۳۰۹ دلار برای امنیت شخصی کوک هزینه کرده است.

 

کدخبر: ۵۵۲۵۵۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر