کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۱۳۸
تاریخ خبر:

مراقب این آپدیت مشکل‌ساز آیفون باشید

مراقب این آپدیت مشکل‌ساز آیفون باشید

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری معمولاً ویژگی‌های جدیدی را به گوشی‌های هوشمند اضافه می‌کنند یا حتی باعث بهبود کارایی آن‌ها می‌شود. بااین‌حال، تاکنون در مواردی آپدیت جدید سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS باعث بروز مشکلاتی شده است و حالا ظاهراً به‌روزرسانی iOS ۱۷.۲.۱ هم مشکلاتی در زمینه اتصال به شبکه برای گوشی‌های آیفون به‌همراه دارد.

اپل چند روز پیش آپدیت iOS ۱۷.۲.۱ را منتشر کرد. هرچند این به‌روزرسانی ویژگی جدیدی را برای گوشی‌های آیفون به‌همراه نداشت، اما برای مشکل تخلیه باتری که مدتی است کاربران با آن مواجه شده‌اند، راه‌حلی ارائه کرد. اما ظاهراً این آپدیت مشکل جدیدی را به‌وجود آورده و کاربران سراسر جهان پس از دریافت به‌روزرسانی iOS ۱۷.۲.۱ در آیفون خود با مشکلات مربوط به اتصال سلولار روبه‌رو می‌شوند.

مشکل آپدیت iOS ۱۷.۲.۱

همچنین نکته قابل‌توجه اینکه ریست گوشی و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه، باعث برطرف‌شدن این مشکل نمی‌شود. اپل هنوز هیچ بیانیه‌ای درباره این مشکل منتشر نکرده است. البته ظاهراً این مشکل چندان گسترده نیست، زیرا برخی کاربران پس از دریافت به‌روزرسانی جدید iOS با مشکلی مواجه نشده‌اند.

مراقب این آپدیت مشکل‌ساز آیفون باشید

انتظار می‌رود تا اپل با به‌روزرسانی ۱۷.۲.۲ یا ۱۷.۳ به‌زودی این مشکلات را برطرف کند. همچنین اگر در حال حاضر آپدیت iOS ۱۷.۲.۱ را دریافت کرده‌اید و با مشکلات مربوط به آن روبه‌رو شده‌اید، می‌توانید با ثبت‌نام در برنامه بتای عمومی iOS ۱۷.۳ و نصب آن، این مشکلات را به‌طور موقت برطرف کنید.

برای انجام این کار، ابتدا باید به صفحه برنامه بتا اپل بروید و در آن ثبت نام کنید. سپس از گوشی خود یک فایل پشتیبانی تهیه کنید و از تنظیمات دستگاه به‌روزرسانی مربوط را دانلود و نصب کنید. بااین‌حال، قابل ذکر است که نسخه‌های بتا هم ممکن است مشکلات خاص خودشان را داشته باشند.

گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو از جمله دستگاه‌هایی بودند که هنگام عرضه در پاییز سال جاری با مشکل داغ‌شدن بیش از اندازه همراه بودند. بااین‌وجود، اپل با انتشار آپدیت iOS ۱۷.۰.۳ این مشکل را برطرف کرد.

 

منبع: دیجیاتو
کدخبر: ۵۵۲۱۳۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر