کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۷۹۵
تاریخ خبر:

فوت کودک ۱۰‌ساله بر اثر سگ گزیدگی اینبار در مشهد

فوت کودک 10‌ساله بر اثر سگ گزیدگی اینبار در مشهد

این نوجوان در روز گذشته در حالی که علائم ابتلا به هاری در او نمایان شده بود به بیمارستان مراجعه کرد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مرگ یک نوجوان 10 ساله بر اثر ابتلا به هاری ناشی از سگ گزیدگی در مشهد خبر داد.محمد پهلوان ‌ اظهار کرد: چند هفته قبل یک کودک 10 ساله که همراه با خانواده اش از استان های دیگر به مشهد مهاجرت کرده بود در اطراف مشهد دچار سگ گزیدگی شد.

وی افزود: متاسفانه این نوجوان بعد از سگ گزیدگی برای واکسیناسیون و سرم تراپی به مراکز درمانی مراجعه نکرد. این نوجوان در روز گذشته در حالی که علائم ابتلا به هاری در او نمایان شده بود به بیمارستان مراجعه کرد اما متاسفانه وقتی علائم هاری بروز پیدا کند امکان درمان فرد مبتلا به حداقل می رسد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که پس از هرنوع حیوان گزیدگی باید به سرعت به مراکز درمانی مراجعه شود، گفت: متاسفانه اخیرا به دلیل افزایش جمعیت سگ ها در شهرها و ییلاقات،‌ بیماری هاری افزایش پیدا کرده است. در مشهد 5 مرکز سگ گزیدگی داریم و مردم باید بدانند ابتلا به هاری فقط از طریق گزش سگ ها نیست و در هر نوع حیوان گزیدگی امکان ابتلا به هاری وجود دارد.

وی ادامه داد: بررسی های اولیه نشان می دهد سگی که این نوجوان را گزیده سگ ولگرد نبوده اما به خاطر گردش حیوانات در طبیعت امکان ابتلای آن ها به هاری وجود دارد. این سگ هم قبلا به این بیماری مبتلا شده بود و نوجوان 10 ساله مشهدی را روز گذشته به کام مرگ کشاند.

این حادثه تلخ در حالی است که طی هفته های گذشته،‌ سگ گزیدگی و ابتلا به هاری در چند شهر دیگر کشورمان خبرساز شده است. به عنوان مثال، سه شنبه هفته جاری نیز یک کودک به علت ابتلا به بیماری هاری ناشی از سگ گزیدگی در نکا جان باخت. یک کودک 6ساله دزفولی نیز به دلیل گزش سر و صورت و نواحی مختلف بدن توسط سگ هار،‌ به کام مرگ فرو رفت!

 

 
 

 

منبع: فارس
کدخبر: ۵۶۰۷۹۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر