کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۲۱۵۴
تاریخ خبر:

قاتل آیت‌الله محمدباقر صدر دستگیر شد

قاتل آیت‌الله محمدباقر صدر دستگیر شد

چه کسی حکم اعدام آیت الله محمد باقر صدر و بنت الهدی صدر را صادر کرد؟

شبکه الفرات به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد نیروهای امنیتی عراق یکی از مقامات ارشد رژیم سابق بعث را که به اجرای حکم اعدام آیت الله شهید سید محمد باقر صدر و خواهرش (العلویه بنت الهدی) در ۹ آوریل سال ۱۹۸۰ میلادی اعتراف کرده بود دستگیر کردند.

به گزارش شیعه نیوز، منبع امنیتی مذکور افزود: متهم مذکور به هنگام ورود به اقلیم کردستان عراق برای تعویض و نوسازی مدارک هویتی خود در ادارات دولتی دستگیر شد و وی منصب مدیریت شعبه پنجم اطلاعات نظامی را برعهده داشت. وی اظهار داشت: پس از بررسی و جمع‌آوری اطلاعات و پیگیری دقیق هویت فرد مذکور (سعدون صبری معروف به سرهنگ نزار) که مدیریت شعبه پنجم اطلاعات نظامی را برعهده داشت در اقلیم کردستان مبرز شد و از از محل اقامت خود بین امارات و یا اردن برای تعویض مدارک به اربیل آمده است.

به گفته این منبع، دستگاه‌های امنیتی با سرویس مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان درباره متهم تحت تعقیب وارد تماس شدند چرا که وی در اراضی اقلیم کردستان حضور داشت، در ادامه مقامات اقلیم در تحویل مجرم تعلل به خرج دادند و خواهان انجام تحقیقات اولیه با وی در اراضی اقلیم بدون تحویل به نیروهای امنیتی شدند.

منبع امنیتی مذکور تصریح کرد: فرماندهان نظامی مرتبط با الحشد الشعبی در ادامه مداخله کرده و با مقامات امنیتی و سیاسی اقلیم کردستان با هدف تحویل متهم به دستگاه‌های امنیتی در بغداد مذاکره کردند و بعد از آن، سعدون صبری القیسی (سرهنگ نزار) به دستگاه امنیتی در بغداد تحویل داده شد و متهم به پایتخت آورده شد.

وی اظهار داشت: به محض ورود به بغداد و انجام تحقیقات اولیه، متهم به جنایت اعدام شهید آیت الله محمد باقر صدر و خواهرش العلویه بنت الهدی اقرار کرد و طی مراحل تحقیق، سرهنگ نزار خبر داد که جنایت اعدام را به صورت مشترک با عناصر امنیتی شعبه پنجم انجام داده است.

سرهنگ نزار اظهار داشت که مکان اعدام این دو شهید در ورودی شهرک مسکونی بسمایه کنونی قرار داشته است اما به دلیل تغییر چهره عمرانی شهر، مکان دقیق مشخص نشد.

 

کدخبر: ۵۶۲۱۵۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر