کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۴۱۸
تاریخ خبر:

دیده شدن حیوانی که ۹۰ سال از انقراضش می‌گذرد

دیده شدن حیوانی که 90 سال از انقراضش می‌گذرد

حیوانی به شکل سگ اما با صدای گربه!

تصاویر و ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که جانور عجیبی شبیه سگ را در میان بیشه‌ها نشان می‌دهد که صدایی شبیه صدای گربه دارد؛ اما حقیقت چیز دیگری است!

اخیراً تصاویری از یک موجود زنده در فضای مجازی منتشر شده که در ابتدا تصور می‌شد تصویر یک سگ باشد، اما عده کثیری از بینندگان این تصاویر معتقدند این حیوان یک «ببر تاسمانی» است.

دیده شدن حیوانی که ۹۰ سال پیش منقرض شده بود/ شبیه سگ اما با صدای گربه!/ عکس  

عکاسی به نام «زک» به همراه پدرش در سفر به تاسمانی، این عکس‌ها را منتشر کردند. آنها پس از مشاهده یک حیوان در کنار جاده، فکر کردند سگی در میان علفزارهاست که به کمک نیاز دارد. اما با نزدیک‌شدن به آن، این حیوان صدایی شبیه صدای گربه را از خود درآورد و بلافاصله فرار کرد. زک در آخرین لحظات، ویدئو و عکس‌هایی از این حیوان گرفت و منتشر کرد.

دیده شدن حیوانی که ۹۰ سال پیش منقرض شده بود/ شبیه سگ اما با صدای گربه!/ عکس  

دیده شدن حیوانی که ۹۰ سال پیش منقرض شده بود/ شبیه سگ اما با صدای گربه!/ عکس  

آخرین ادعایی که می‌گوید این تصاویر متعلق به ببر تاسمانی است، پس از انتشار این عکس‌ها، توسط یک زیست‌شناس حیات وحش آمریکایی، به نام فارست گالانته، مطرح شد. گالانته، با مشاهده و بررسی این تصاویر معتقد است که این جانور، بازمانده‌ای از نژاد ببرهای تاسمانی است. اما به گفته او برای تأیید کامل این موضوع، تحقیقات بیشتری نیاز است.

ببر تاسمانی از بزرگترین کیسه‌داران گوشتخوار به شمار می‌آید. گفته می‌شود که نژاد این ببر از دهه ۱۹۳۰ در قاره استرالیا منقرض شده و آخرین گونه در جزیره تاسمانی می‌زیسته است. این حیوان همچون ببر کمری راه‌راه دارد و به دلیل خطوط نوارمانندی که در قسمت پایین کمر این حیوان نقش بسته‌اند، آن را «ببر» تاسمانی می‌نامند. نام علمی این نژاد، «تایلِساین - Thylacinus Cynocephalus» با ریشه یونانی و به معنای «سگ کیسه‌دار» یا «کیسه‌دارِ سگ‌سَر» است.

آخرین ببر تاسمانی مشاهده‌شده در سال ۱۹۳۳ در جزیره تاسمانی زنده‌گیری شد و در سال ۱۹۳۶ در باغ وحش هوبرت جان سپرد. پس از آن تا دهه ۱۹۶۰ گزارش‌های تأییدنشده متعددی از مشاهده این جانور و کشف ردپاهایی که احتمالاً متعلق به ببر تاسمانی بودند، احتمال بقای این حیوان را قوت می‌بخشیدند تا اینکه در سال ۱۹۸۶ با گذشت ۵۰ سال از مرگ آخرین بازمانده قطعی این گونه انقراض آن رسمیت یافت.

با این تفاسیر، اثبات اینکه تصاویر منتشرشده مربوط به یک ببر تاسمانی است، به بررسی‌های بیشتری احتیاج دارد.

دیده شدن حیوانی که ۹۰ سال پیش منقرض شده بود/ شبیه سگ اما با صدای گربه!/ عکس  

 

منبع: خبرآنلاین
کدخبر: ۵۵۹۴۱۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر